کسری تراز تجاری ترکیه از ۴۶ میلیارد دلار گذشت

مقایسه داده های اقتصادی مرکز آمار ترکیه نشان می دهد که واردات این کشور در سال جاری هفت درصد افزایش یافته و کسری تراز تجاری این کشور به بیش از 46 میلیارد دلار رسیده است.
کسری تراز تجاری ترکیه از ۴۶ میلیارد دلار گذشت

ارقام منتشر شده مرکز آمار و وزارت گمرک ترکیه نشان می دهد که واردات این کشور همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد به طوری که با گذشت هر سال بر میزان کسری تراز تجاری سالیانه این کشور افزوده می شود.
مقایسه داده های اقتصادی مراجع آماری ترکیه نشان می دهد که به رغم افزایش واردات این کشور به میزان هفت درصد، میزان صادرات ترکیه به همین نسبت افزایش نیافته است.
میزان واردات ترکیه در هشت ماه منتهی به آگوست سال گذشته میلادی ۱۵۰ میلیارد و ۶۸ میلیون دلار بود، این در حالی است که در هشت ماه سال جاری این رقم به ۱۵۸ میلیارد و ۶۳ میلیون دلار رسیده است.
اگر چه تلاش دولت ترکیه در کاهش میزان کسری تراز تجاری همچنان ادامه دارد و در بعضی از ماه های سال جاری نیز موثر بوده است اما در طول سالیان گذشته و با گذشت زمان بر میزان کسری تراز تجاری این کشور افزوده شده است.
داده های اقتصادی مرکز آمار در مدت مشابه سال گذشته و سال جاری حاکی است که افزایش میزان صادرات این کشور کمتر از روند افزایشی میزان واردات بوده است و به همین دلیل میزان کسری تراز تجاری ترکیه در سال جاری میلادی ۴۶ میلیارد و ۷۹۸ میلیون دلار بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، هفت میلیارد دلار افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، میزان صادرات ترکیه در سال ۲۰۱۷ میلادی با حدود ۱۰٫۲ درصد افزایش ۱۵۷ میلیارد و ۵۵ میلیون دلار بوده است.
میزان میزان واردات این کشور در سال گذشته نیز با ۱۷٫۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل ۲۳۳ میلیارد و ۷۹۲ میلیون دلار بود.
بررسی آمار تجارت خارجی ترکیه در سال گذشته نیز نشان می دهد که این کشور ۷۶٫۷۳ میلیارد دلار موازنه منفی در تجارت خارجی خود داشته و بیشتر واردات محور بوده است.

 

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.