کشته، زخمی و اسارت ۹ صیاد بوشهری توسط گارد ساحلی دبی در خلیج فارس

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: یک لنج صیادی حامل 9 صیاد بوشهری در آبهای خلیج فارس به دلیل نامعلومی توسط گارد ساحلی دبی متوقف شد که یک نفر کشته و دو نفر زخمی و مابقی اسیر می‌شوند.
کشته، زخمی و اسارت ۹ صیاد بوشهری توسط گارد ساحلی دبی در خلیج فارس

مجید خورشیدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به برخورد مسلحانه گارد ساحلی دبی با صیادان بوشهری در خلیج فارش اظهار داشت: لنج صیادی حامل ۹ صیاد بوشهری از  اسکله  این بندر که دارای مجوز رسمی از شیلات بودند به دلائل نامعلومی گارد ساحلی دبی با آنان برخورد می‌کند.

وی، با بیان اینکه یکی از صیادان به سبب تیراندازی گارد ساحلی دبی جان خود را از دست می‌دهد گفت: در این حادثه ۲ نفر نیز مصدوم و مابقی توسط گارد ساحلی دبی دستگیر و اسیر می‌شوند.

معاون استاندار بوشهر ضمن تسلیت به خانواده صیاد جان باخته و آزروی شفا مصدمان و آزادی اسراء افزود: درچند سال گذشته از این نوع اتفاقات دریایی توسط گاردهای ساحلی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وجود داشته است که باید برای جلوگیری از این حوادث اقدامات اساسی انجام شود.

خورشیدی با اشاره به اینکه برای رهایی افراد در بند اقدامات اساسی توسط دستگاه‌های مسئول از جمله نمایندگی وزارت امور خارجه در استان بوشهر، وزارت امورخارجه، دریابانی و شیلات انجام شده گفت: پیگیری‌ها در این زمینه ادامه دارد و تلاش می‌شود از طریق اقدامات کنسولی صیادان در اسارات آزاد شوند.

وی، با بیان اینکه این پیگیری‌ها به زودی به کسب نتیجه منجر می‌شود خاطر نشان کرد: الزام می‌شود که  طرف‌های مسئول در ایران با  گارد ساحلی کشورهای حاشیه خلیج فارس به یک پروتکل عملی دست یایند که در این حوادث کسی صدمه نبیند.

معاون استاندار بوشهر افزود: پس از  آزادی صیادان، در زمینه جان باختن، زخمی شدن و اسارت صیادان بوشهری بررسی‌های لازم انجام می‌شود.

 

منبع:تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.