خوزستان رتبه نخست صرفه جویی در مصرف برق را کسب کرد

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: خوزستان در تابستان سال جاری رتبه نخست صرفه جویی مصرف برق را در کشور به دست آورد.
خوزستان رتبه نخست صرفه جویی در مصرف برق را کسب کرد

محمود دشت بزرگ با بیان آنکه همکاری بی نظیری در مدیریت مصرف برق در استان شکل گرفته بود و از امروز ساعت کار ادارات به روال عادی برگشته است، اظهار داشت: خوزستان در تابستان سال جاری رتبه اول صرفه جویی مصرف برق را در کشور به دست آورد و این تنها با برنامه ریزی مدیران صنعت برق استان و همکاری مدیریت ارشد استان، مردم و رسانه ها قابل دستیابی بود.

وی با بیان اینکه بر خلاف سال های گذشته برای اولین بار در تاریخ،  پیک مصرف برق خوزستان در تابستان ۹۷ منفی بوده است، تصریح کرد: بر خلاف دیگر استان ها، خوزستان هیچگونه خاموشی برنامه ریزی شده ای نداشت چرا که مردم خود پیش قدم شدند و صرفه جویی لازم در مصرف برق را داشته اند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان بیان کرد: مطابق سال های قبل و گرمای هوا، پیش بینی رشد پنج درصدی در مصرف برق را داشته ایم که با صرفه جویی های صورت گرفته نه تها با افزایش مصرف مواجه نشدیم بلکه کاهش سه درصدی را نیز داشته ایم؛ اگر این کاهش مصرف صورت نمی گرفت و پیش بینی رشد پنج درصدی عملی می شد نیازمند احداث یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاوات آمپری برای جبران کمبود تولید در استان بوده ایم.

دشت بزرگ افزود: این موفقیت در عبور از پیک مصرف برق در شرایطی رخ داده که به دلیل خشکسالی و کاهش آورد سدهای تولید برق آبی، عملا سهم تولید این نیروگاه ها از ابتدای سال تا پایان تیرماه تنها ۲۰ درصد از کل انرژی تولیدی بوده است.

وی با بیان اینکه از پیک بحرانی مصرف برق تابستان ۹۷ با موفقیت عبور کرده ایم و این موفقیت مرهون همکاری ادارات، صنایع به ویژه مردم در مدیریت مصرف است، افزود: در کنار صرفه جویی های صورت گرفته، بخشی از کمبود تولید برق در استان  از طریق خطوط تبادلی که قبلا ظرفیت آن را ایجاد کرده بودیم تامین شد.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.