خودکشی دختر ۱۲ ساله بعد از بازی مومو +عکس

دختری جوان بعد از بازی مومو اقدام به خودکشی کرد.
خودکشی دختر ۱۲ ساله بعد از بازی مومو +عکس

بعد از بازی نهنگ آبی و خطرات بازی با آن و خودکشی پسران و دختران نوجوان و جوان ، در حال حاضر بازی آنلاین دیگری به نام مومو فراگیر شده که از طریق واتس آپ رایج شده است.

بازی خطرناک مومو به تازگی وارد شبکه های اجتماعی شده و با ارسال تصاویر ترسناک وپیام‌ های خشن، کاربر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

طبق گزارش دیلی میل، یک بازی آنلاین جدید و ترسناک و البته بسیار خطرناک در واتس آپ در هفته های اخیر در دنیا همه گیر شده و جان نوجوانان را تهدید می کند و خانواده ها نگران هستند که مانند نهنگ آبی منجر به مرگ و خودکشی زیادی شود.

این بازی در اپلیکیشن واتس آپ گسترش پیدا کرده و به این صورت است که مرحله اول شماره تماسی بصورت ناشناس ، کاربران را به چالش دعوت کرده و آنها را تحریک می کند تا به مومو یک پیام ارسال کند.

در مرحله بعد که کاربر پیام را ارسال کرد، تصاویر ترسناک و عکس های وحشتناک و پیام‌ های خشونت آمیز و تحریک کننده برای کاربر ارسال می‌شود و عکس چهره یک زن ترسناک نیز نماد این بازی است.

در این بازی آنلاین عکس یک زن ترسناک نمایش داده می شود که با تحقیقات انجام شده این عکس زن ترسناک متعلق به حساب کاربری اینستاگرام یک عروسک ساز ژاپنی است.

در چند روز اخیر یک دختر بچه ۱۲ ساله در خودکشی کرده و با تحقیقات و بررسی های انجام شده، مشخص شده است که خودکشی این دختر نوجوان با این بازی آنلاین مرتبط است.

فعلا انگیزه و هدف از طراحی و همچنین طراح و کشوری که سازنده این بازی است مشخص نیست ، اما مشخص شد که فاجعه ای جدید جان نوجوانان را در دنیا تهدید می کند و این بازی نیز مانند نهنگ آبی خواهد شد که باعث مرگ چندین نفر در روسیه و چند کشور دیگر شد.

در همین رابطه ، افرادی درباره این بازی تحقیق کردند ، هشدار داده اند که احتمالا هدف ارسال کنندگان پیام و تماس اولیه ممکن است برای سرقت اطلاعات و یا تشویق کاربر به خشونت و خودکشی است.

تاکنون این چالش در چند کشور از جمله آرژانتین، مکزیک، آمریکا، فرانسه و آلمان دیده شده و ببشترین محبوبیت را در آمریکای جنوبی دارد و نواجوانان را هدف قرار داده است.

یک روزنامه آرژانتینی در یک گزارش نوشته است، دختربچه ۱۲ ساله‌ای که احتمال می رود قربانی این بازی شده، از تمام فعالیت‌های خود قبل از خودکشی فیلم برداری کرده و مقامات گفته اند که احتمالا فردی او را به خودکشی ترغیب کرده است.

فعلا مشخص نیست که مومو از کجا و چگونه وارد چرخه بازی های آنلاین شده ، اما تاکنون هفت تماس مرتبط با این بازی کشف شده که با پیش شماره های ژاپن و چند کشور در آمریکای جنوبی بوده است.

در پی رواج داشتن و فراگیر شدن بازی آنلاین مومو ، از کاربران واتس آپ خواسته شده تا به شماره‌ ناشناسی به شکل پیام تماس جواب ندهند و ارتباطی برقرار نکنند.

منبع : رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.