۷ روش درست سبک زندگی در ایتالیا

همه ی افراد می خواهند سبک زندگی بسیار خوب و عالی داشته باشند اما هیچ مردمی مانند ایتالیایی ها آن را درک نکرده‌اند. سبک زندگی ایتالیایی ها را می توان جزو بهترین سبک زندگی ها در تمام دنیا نامید.
۷ روش درست سبک زندگی در ایتالیا

هنگامی که در مکان عمومی هستید حتما لباس خوبی بپوشید

7 روش درست سبک زندگی در ایتالیا

به عبارت دیگر جوراب شلواری و یک لباس کثیف در جامعه ی متمدن جایگاهی ندارد. در فلسفه ایتالیایی کلمه la bella figura (چهره یا اندام زیبا)، یعنی زمانی زندگی بهتر می شود که بهتر به نظر بیایید. در مورد لباس، کیفیت را بر کمیت ارجعیت دهید. بهترین را بخرید، از آن به خوبی مراقبت کنید و هر از گاهی آن را بپوشید. کفش نیز فوق العاده مهم است. کفش ها باید شیک، واکس زده و کاربردی باشند.

در سبک زندگی ایتالیایی توجه به خود اولویت دارد

7 روش درست سبک زندگی در ایتالیا

در سبک زندگی ایتالیایی کارهایی که به شکل ابتدایی و بدون توجه به خودتان باشد به شدت ناپسند است. مثلا اگر با موهای مرطوب و خیس بخواهید در مکان عمومی ظاهر شوید و یا در روزهای سرد لباس مناسب نپوشید، زیرا هوای سرد ممکن است درد گردن همراه با بیماری های مزمن را برایتان بوجود بیاورد. ایتالیایی ها آن را soffro di cervical (رنج از درد گردن) می نامند و به هر قیمتی از آن اجتناب می کنند.

گرمای طبیعی دوست ماست

7 روش درست سبک زندگی در ایتالیا

یکی دیگر از نکات قابل توجه در سبک زندگی ایتالیایی استفاده از آب و هوای مطبوع در زندگی آنها است. هر اندازه که رطوبت تابستان شدید تر باشد، ایتالیایی ها بیشتر طرفدار آب و هوای خوش و مطبوع می شوند. به ساحل می روند تا در دریای مدیترانه خنک شوند و نوشیدنی های خنک بنوشند.

در ایتالیا پاستا شما را چاق نمی کند

7 روش درست سبک زندگی در ایتالیا

در سبک زندگی ایتالیایی می توانید پر خوری کنید. ایتالیایی ها برعکس آمریکایی ها قطعا هیچ ترسی از کربوهیدرات های سفید ندارند. از پیتزا و پاستا گرفته تا نان تازه، آن ها از گلوتن ها فاصله نمی گیرند. در هر وعده مقداری کم و به آهستگی غذا می خورند. در نتیجه، چاقی در میان آن ها بسیار نادر است. کاچیو پپه غذای مخصوص ایتالیایی که از ماکارونی با پنیر و فلفل تشکیل شده و برای شام سرو میشه رو حتما باید امتحان کنید.

خوردن غذا فقط در ظروف با کیفیت

7 روش درست سبک زندگی در ایتالیا

یکی دیگر از نکات سبک زندگی ایتالیایی که واقعا جالب به نظر می رسد این هست که مواد غذایی باید حتما در ظرف های واقعی باشند. یعنی غذاها و نوشیدنی ها را در ظروف یکبار مصرف و یا کاغذی نمی خورند.

واژه «بیرون بر» برای آنها هیچ مفهومی ندارد. خوردن و آشامیدن در ایتالیا کلاس خودش را دارد و باید با احتیاط بیشتری نسبت به این مسائل توجه داشته باشید. اگر بخواهید یک کاپوچینو را با خود بیرون ببرید، ممکن است مجبور باشید برای فنجانش پول بیشتری بپردازید و یا اینکه با نگاه خود به شما بگویند که چیزی درباره سبک زندگی ایتالیایی نمی دانید و شما را فردی بدون کاراکتر بدانند.

سالاد یا ساندویچ شام به حساب نمی آیند

7 روش درست سبک زندگی در ایتالیا

در سبک زندگی ایتالیایی نه سالاد و نه ساندویچ و نه ظرفی از غلات شام به حساب نمی آیند. با در نظر داشتن مفهوم اینکه “غذا یک مناسبت دورهمی است”، بسیاری از ایتالیایی ها بر این امر اصرار دارند که یک شام داغ (بهتر است بگوییم سه وعده غذای کامل) در پایان روز ضروری است.

نکته جالب توجه : در سبک زندگی ایتالیایی، اگر صبر کنید تا غذا برای همه آورده شود بی ادبی محسوب می گردد. منتظر رسیدن غذای دیگران نمانید و وقتی غذای شما را آوردند شروع به خوردن کنید. البته این مورد در فرهنگ ایران کاملا برعکس هست و آغاز خوردن غذا با یکدیگر توصیه می شود.

در سبک زندگی ایتالیایی «صبر و حوصله» حرف اول را می زند

7 روش درست سبک زندگی در ایتالیا

جمله ی معروفی وجود دارد که می گوید «صبر، فضیلت است.» از خوردن غذا و نحوه روابط گرفته تا رفتن به تعطیلات. در سبک زندگی ایتالیایی ناهار خوردن ده دقیقه ای جایگاهی ندارد. ولی اگر شما از آن دسته افراد هستید که به استرس و انجام وظایف به سرعت بعد از صرف ناهار نیاز دارید سعی کنید جای مناسبی برای خوردن غذا که به آن riposo می گویند پیدا کنید.

در ایتالیا خبری از پدیده فرسودگی و خستگی از کار روزمره که در آمریکا وجود دارد نیست. در کردن خستگی روزانه و با طروات شدن در سبک زندگی ایتالیایی یکی از اصول هست.در سفر آینده خود به ایتالیا سعی کنید توریست نباشید.

برای شروع یادگیری سبک زندگی ایتالیایی ابتدا مثل مردم آنجا لباس بپوشید تا به چشم غریبه به شما نگاه نکنند و بعد با مردم عادی چند روز را سپری کنید. با آنها غذا بخورید و به عادت های روزانه آنها برای کارهای روزمره شان دقت کنید. متوجه خواهید شد که سبک زندگی ایتالیایی دقیقا چه معنایی می‌دهد و لذت سفر شما را دو چندان می‌کند.

 

منبع :ایران ناز

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.