«ممّد گاوی» و «علی‌ دراز» دستگیر شدند

متهمان سابقه‌دار به محض آزادی از زندان دستگیر شدند.
«ممّد گاوی» و «علی‌ دراز» دستگیر شدند

سرهنگ محمدامین اربابی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار در منطقه خیابان صفا در تشریح جزئیات دستگیری این ۲ اظهار کرد: ساعت ۷ صبح چهارشنبه، ۲ سارق به قصد سرقت وارد یک منزل مسکونی قدیمی در محدوده خیابان صفا می‌شوند و در حالی که صاحب خانه و برادرش در یکی از اتاق‌ها خواب بودند، مشغول جمع‌کردن لوازم با ارزش داخل خانه می‌کنند.

سرکلانتر یازدهم پلیس پایتخت ادامه داد: در حین سرقت لوازم، پای یکی از سارقان به ظرفی چینی برخورد کرده و با شکستن ظرف، صاحب خانه و برادرش از خواب بیدار می‌شوند و متوجه حضور ۲ سارق در منزلشان می‌شوند و با دیدن سارقان با آن‌ها درگیر شده و در نهایت هر دو سارق با دزدیدن یک دستگاه DVR، یک گوشی تلفن همراه و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پول نقد فرار می‌کنند.

وی گفت: به دنبال گزارش این سرقت به همکارانمان، ماموران کلانتری ۱۲۸ تهران نو با حضور در صحنه به بررسی مدارک و سرنخ‌های موجود مشغول می‌شوند و در بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته ۲ مرد قدبلند و درشت هیکل را شناسایی می‌کنند و متوجه می‌شوند هر دو این متهمان، جزو سارقان سابقه دار منطقه بوده که به تازگی از زندان آزاده شده و مجدداً اقدامات مجرمانه خود را از سر گرفته‌اند.

اربابی با اشاره به سوابق این دو گفت: این دو سارق سابقه‌دار که ۵ سال سابقه محکومیت برای سرقت اماکن، خودرو و حمل موادمخدر دارند، به دلیل فیزیک بدنی‌شان به این القاب معروف شده‌اند و قدِ بلند و درشتی هیکل این دو باعث شده تا به سرعت قادر به بالارفتن از دیوار منازل باشند.

سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ اضافه کرد: به دنبال اطلاع از آزادی این دو سارق سابقه‌دار و حرفه‌ای و از سرگیری اقدامات مجرمانه، دادستان دادسرای ناحیه ۸، حکم ورود به مخفیگاه این دو متهم و بازداشت آن‌ها را صادر کرد و نهایتاً ماموران پلیس موفق به دستگیری این دو شدند.

وی گفت: ماموران پلیس از مخفیگاه این دو متهم، علاوه بر کشف DVR مسروقه، سه دستگاه مودم، سه تبلت، دوربین مداربسته و چند دستگاه لوازم خانگی را نیز کشف کردند.

به گفته اربابی تا این لحظه علاوه بر شناسایی ۵ شاکی، متهمان دستگیر شده به ۲ فقره سرقت دیگر نیز اعتراف کرده‌اند و پرونده این دو در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ در دست بررسی است.

 

منبع:تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.