راهکار‌های یک نماینده برای جلوگیری از قاچاق بنزین

عضو کمیسیون انرژی مجلس راهکار‌های مقابله با قاچاق«بنزین» را تشریح کرد.
راهکار‌های یک نماینده برای جلوگیری از قاچاق بنزین

هدایت ‌الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع خرید و فروش کارت سوخت در برخی از جایگاه‌های بنزین برای قاچاق سوخت، اظهار داشت: اقدامات وزارت نفت مانند بی‌توجهی به سامانه هوشمند کارت سوخت که باعث کاهش مصرف و قاچاق شده بود و همچنین مطرح کردن طرح‌هایی مانند برندینگ بنزین که سبب بلاتکلیفی و نارضایتی در میان جایگاهداران شده، از جمله مواردی هستند که باعث به وجود آمدن مسائلی مانند خرید و فروش کارت سوخت و زمینه افزایش قاچاق بنزین شده است.

وی افزود: کاهش ارزش پول ملی که سبب اختلاف قیمت بنزین در کشور ما با کشور‌های همسایه شده در افزایش قاچاق بنزین بی تاثیر نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه با افتتاح برخی از فاز‌های پالایشگاه ستاره خلیج فارس میزان تولید بنزین با مصرف آن در کشور برابر شده، گفت:اگر قاچاق بنزین کنترل نشود، مصرف افزایش یافته و ما مجدداً مجبور به واردات بنزین می‌شویم که در شرایط فعلی که دشمن در پی ضربه زدن زدن به ماست این مسئله می‌تواند به کشور آسیب وارد کند.

خادمی با بیان اینکه دو نرخی کردن بنزین به گونه‌ای که قیمت دوم، نرخ موثری باشد یکی از عوامل بازدارنده برای قاچاق بنزین است ، گفت: سهمیه‌بندی درست برای خودرو‌های شخصی، عمومی و تاکسی‌ها نیز راهکار دیگری در این زمینه است.

وی با تاکید بر بر اینکه استفاده از سیستم هوشمند که بر اساس آن مشخص شود که جایگاه دار چه میزان سوخت را دریافت و به کدام خودرو و تحت نام کدام کارت سوخت تحویل داده، راهکار دیگری برای جلوگیری از قاچاق بنزین است، گفت: اگر قرار باشد جایگاه‌دار به صورت دستی بنزین را دریافت کند و بدون اینکه آن را تخلیه کند مستقیم به لب مرز ببرد مشخص است که چه اتفاقی می‌افتد.

منبع:تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.