باید فرصت پاسخگویی در رسانه ها برای افراد ایجاد شود

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: باید فرصت و امکان توضیح و دفاع برای فرد یا سازمان مورد خطاب رسانه ها ایجاد شود چرا که این مسئله یکی از ویژگی های خبر و قالب کارشناسی رسانه است.
باید فرصت پاسخگویی در  رسانه ها برای افراد ایجاد شود

حسن کمری پیش از ظهر امروز در آئین تجلیل از خبرنگاران در محل سرسرای اجتماعات شورای شهر آبادان با قدردانی از تمام فعالیت های شبانه روزی خبرنگاران برای انعکاس مشکلات شهری به مسئولان و اطلاع رسانی از خدمات ارائه شده به مردم و رنجی که در این مسیر متحمل می شوند، افزود: این جلسه فرصت قدردانی از خبرنگاران است.

وی اظهار کرد: نقش خبر و رسانه یک واقعیت پذیرفته شده در دنیای امروز است که تمام مدیران ممالک مختلف از جمله کشور و شهر خودمان نیز بر این امر صحه می گذارند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان ضمن تاکید بر تاثیر رسانه ها در بهبود وضعیت شهری، تصریح کرد: بی شک بیان واقعیت های شهری و ارائه راهکارها از سوی نهادهای مردمی، نخبگان و رسانه ها در حل معضلات و مشکلات شهری نقش تاثیرگذاری دارند.

کمری گفت: در آبادان ویژه گی های خاصی وجود دارد که ضرورت کار رسانه ای را بیشتر و بهتر و نقش آن را موثرتر می کند.

وی تنوع سازمان ها و شرکت های موجود آبادان در ابعاد مختلف اعم از نفت، گمرکات، نظامی و امنیتی، آموزش و پرورش، دانشگاه و غیره را غیر قابل مقایسه با سایر شهرها غیر از مراکز استانها خواند و افزود: به دلائلی همچون نوع خرابی های شهر، نیازمندی ها، فراوانی و وسعت این نیازمندی ها، مرزی بودن شهر شفافیت در امر اطلاع رسانی امری ضروری است که خوشبختانه با توجه به تنوع رسانه ها در آبادان و پای کار بودنشان این مسئله به شکل مناسبی اتفاق می افتد.

به گفته وی شهر زنده و پویا، شهریست که رسانه در تمامی فضاهای اجتماعی، آموزشی، شهری و غیره حضور و فعالیت داشته باشد و هرکسی خودش را در تیررس رسانه قرار دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با یادآوری اینکه حرفه خبرنگاری و کار خبر، کاری تخصصی است، اظهار کرد: به نظر می رسد در برخی موارد مرزها و حدود در قالب خبر و خبررسانی رعایت نمی شود، بر این باورم که بیان مسائل به شکل آماری همراه با داشتن قابلیت اثبات گفته ها و مصداقی سخن گفتن از سوی رسانه ها و وجود امکان دفاع و توضیح برای فرد یا سازمان مورد خطاب رسانه ها یکی از ویژگی های خبر و قالب کارشناسی رسانه است که بایستی به درستی رعایت شود.

کمری تصریح کرد: همانگونه که ما پرسیدن را برای خبرنگار و رسانه در هر حالت حق می دانیم، توضیح و انعکاس هر پرسش و موضوع مطرح شده و رعایت حدود و مرزهای خبر و رسانه  انتظاری است که ما از رسانه ها در سطح کشور و به تبع آن در منطقه داریم؛ به طور حتم هر چقدر مسائل آماری تر، مصداقی تر و کارشناسی تر در رسانه ها بیان شود اعتماد مردم به آن رسانه بیشتر می شود ضمن آنکه موفقیت خبرنگار و رسانه متبوعه اش نیز بیشتر خواهد شد.

وی خطاب به خبرنکاران حاضر در جلسه یادآور شد: بابت قصور پیش آمده در طول یکسال گذشته از عمر شورای پنجم، عذرخواهی می کنیم و بابت تمام اطلاعات و تذکرات ارائه شده قابل بهره برداری برای  اعضاء شورا، قدردانی می کنیم.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.