ترامپ یک سند حساس را بلعید

اوماروسا مانیگالت نیومن (Omarosa Manigault Newman)، پیشنهاد قراردادی به مبلغ 15 هزار دلار در هر ماه از ستاد تبلیغاتی رئیس جمهور دونالد ترامپ دریافت کرده تا پس از برکنار شدن از کار به عنوان دستیار کاخ سفید ساکت بماند و از گفتگو با رسانه ها خودداری کند. مانیگالت نیومن در کتابی که پس از فراغت از کار در کاخ سفید نگاشته، مدعی شده جان اف کلی، رئیس کارکنان کاخ سفید دسامبر گذشته او را برکنار کرده است.
ترامپ یک سند حساس را بلعید

براساس آنچه در این کتاب نونگاشته و آتش افروز آمده است نیومن پیشنهاد یاد شده را رد می کند و در کتابش با عنوان “دیوانه؛ نگاه خودی به کاخ سفید ترامپ” می نویسد ترامپ صلاحیت که ندارد هیچ، بدتر از همه، خودشیفته و نژادپرست است.

نیومن می نویسد: پس از برکناری، مشاور ستاد تبلیغاتی ترامپ، لارا ترامپ، که دخترخوانده ی رئیس جمهور هم هست با او تماس می گیرد و پیشنهاد کار و مقرری ماهیانه می دهد به شرط آنکه سکوت کند. ترامپ پس از دریافت شکایت هایی درباره کتاب جنجالی به دستیارانش دستور می دهد پاسخ بدهند.

مانیگالت نیومن بیش از یک دهه است ترامپ را می شناسد و یکی از پردرآمدترین جایگاه ها را در وست وینگ (بال غربی) به مدت یک سال در اختیار داشته و شغلش را دستیار رئیس جمهور قرار داده بودند.

او در کتابش می نویسد: “همه آن چیزی که باید به خاطر داشته باشیم این است که ترامپ عاشق نفرت و تنفر است. او از انتقاد و تهمت انرژی می گیرد و در سردرگمی و هرج و مرج خرسند می شود.”

نیومن می گوید: “در ابتدای سال ۲۰۱۷، مایکل کوهن وکیل شخصی وقت ترامپ را برای دیداری با او در اووال آفیس همراهی کردم. هنگامی که کوهن داشت از دفتر خارج می شد با چشم خودم دیدم که ترامپ دارد چیزی را می جود.”

یکی دیگر از مقام های کاخ سفید تایید کرد مانیگالت نیومن، کوهن را به کاخ سفید آورد اما چیزی نگذشت که برای این کار سرزنش شد.

او در کتابش نوشت: “من دیدم یادداشتی را داخل دهانش گذاشت. از آنجا که ترامپ اصلا وسواس داشت و از میکروب و آلودگی می ترسید، من از دیدن اینکه او دارد کاغذی را می جود و می بلعد شوکه شدم. باید چیز خیلی خیلی حساس باشد.”

 

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.