کارشناس نظامی: تسلیم شدن داعش صحنه‌سازی اطلاعاتی دولت افغانستان است

کارشناس مسایل نظامی در افغانستان تصریح کرد که گروه موسوم به داعش در شمال افغانستان توسط دولت کابل ایجاد شده است و تسلیم شدن این تروریست‌ها به دولت نیز صحنه‌سازی اطلاعاتی است.
کارشناس نظامی: تسلیم شدن داعش صحنه‌سازی اطلاعاتی دولت افغانستان است

«جاوید کوهستانی» ژنرال بازنشسته و کارشناس مسایل نظامی افغانستان اظهارات مقامات دولتی مبنی بر تسلیم شدن سرکرده‌های گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان را بی‌اساس خواند.

کوهستانی به روزنامه «ماندگار» گفت: از سال‌ها قبل می‌دانستیم که «مولوی حبیب‌الرحمن» سرکرده داعش در شمال اهل شهرستان «شولگره» ولایت «بلخ» است و چند سال پیش پس از تسلیم شدن به ژنرال «دوستم» به کابل آمد.

وی افزود: از سه ماه گذشته نیز طالبان از ولایت‌های «ارزگان»، «هلمند»، «زابل» و «نیمروز» حدود ۳ هزار نیرو را برای سرکوب داعش شمال افغانستان آورده بود و در حالی که شماری از اعضای این گروه به همراه مولوی حبیب‌الرحمن در محاصره طالبان قرار داشتند توسط بالگردهای دولت نجات پیدا کردند.

کوهستانی ادامه داد: گروه موسوم به داعش در شمال افغانستان ساخته و پرداخته دولت است و اکنون دولت از آن‌ها برای اهداف ویژه خود نگهداری می‌کند.

«وحید مژده» کارشناس مسایل سیاسی نیز ضمن متناقض خواندن گفتار و رفتار ارگ ریاست جمهوری درباره داعش خاطرنشان کرد که پرواز مشکوک بالگردهای ناشناس در شمال افغانستان بارها مورد اعتراض نمایندگان پارلمان و فعالان سیاسی و مدنی قرار گرفته اما مشاور امنیت ملی افغانستان در پاسخ به اعتراضات گفت: رفتن داعش به شمال ضرری را در پی نخواهد داشت.

وی افزود: طالبان نیز بارها اظهار داشته‌اند که هر وقت داعش را در جنگ شکست می‌دهند، هواپیماهای ناتو و دولت افغانستان از این گروه تروریستی حمایت می‌کنند.

آگاه امور طالبان ادامه داد که «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان پس از جنگ طالبان و داعش در مناطق «قوش تپه» ولایت «فاریاب» و شهرستان «درزاب» ولایت «جوزجان» که به شکست داعش و محاصره شدن آنها انجامید متاسفانه این تروریست‌ها را نجات داد و اکنون نیز از آن‌ها حمایت می‌کند.

مژده تاکید کرد که این گروه از سال‌ها پیش با دولت در ارتباط بوده است و تسلیم شدن آن‌ها به نیروهای دولتی بی معنی است.

منبع:تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.