روزنامه آلمانی: دنیا از دور نظاره‌گر بحرانی دراماتیک در یمن است

یک روزنامه آلمانی در گزارشی به اوضاع فاجعه بار در یمن و شیوع روزافزون بیماری وبا در این کشور اشاره کرده و دنیا را از دور نظاره گر این بحران دراماتیک دانست.
روزنامه آلمانی: دنیا از دور نظاره‌گر بحرانی دراماتیک در یمن است

 روزنامه “زوددویچه سایتونگ” در مطلبی به اوضاع فاجعه بار یمن اشاره کرده و نوشت: دنیا از دور نظاره‌گر این فاجعه است. به نوشته این روزنامه آلمانی درگیری ها در یمن بزرگترین بحران در زمینه تامین مایحتاج مردمی را ایجاد کرده و منجر به شیوع دراماتیک بیماری وبا شده است.

نویسنده در ادامه نوشته است که پس از دخالت نظامی عربستان در یمن که هدف آن بازگرداندن منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت بود، اختلافات و درگیری‌های خونینی در یمن رخ می‌دهد که تاکنون ادامه داشته است.

نویسنده در ادامه تصریح کرد که تنها در روز پنج شنبه گذشته در حمله هوایی عربستان به یک بیمارستان و بازار ماهی فروشان در یمن حداقل ۲۸ نفر جان باختند. در این میان فرستاده سازمان ملل در یمن از مذاکرات صلح جدید در این باره برای ۶ سپتامبر سخن گفت.

این روزنامه آلمانی در ادامه این مطلب نوشت: درگیری ها در یمن بزرگترین بحران تامین مایحتاج انسانی جهان را ایجاد کرده و به شیوع بیماری وبا در این کشور منجر شده است. سازمان ملل تلاش می‌کند این بیماری واگیر را مهار کند. اما بیش از دو سوم مردم این کشور دسترسی به آب آشامیدنی سالم ندارند. اکثر مردم در شهر بندری حدیده و صنعا در معرض این بیماری خطرناک قرار دارند. شمار مبتلایان به این بیماری تا کنون حدود ۱٫۱ میلیون نفر است و بیش از ۲۳۰۰۰ نفر هم در اثر این بیماری فوت کرده‌اند. در مجموع در این درگیری ها تا به حال بیش از ۱۰ هزار نفر جان باخته‌‌اند.

در این وضعیت اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات در آلمان برخی صادرات تسلیحات را به کشورهایی تصویب کرده اند که در درگیری های یمن مشارکت دارند. این در حالی است که آن ها در مذاکرات ائتلافی برای تشکیل دولت جدید در آلمان در سال ۲۰۱۸ روی این مسئله توافق کردند که صادرات تسلیحات به کشورهایی که مستقیما در جنگ یمن مشارکت دارند را متوقف کنند. در این میان ارسال تسلیحات آلمان بخصوص به عربستان سعودی بحث برانگیز است.

منبع:تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.