زمامداران امور اقتصادی کشور فاقد توانایی‌های لازم هستند

امام جمعه بندر ماهشهر گفت: رئیس جمهور باید به سرعت یک تیم قوی اقتصادی تشکیل دهد و اگر نمی‌تواند اعلام کند، کسانی که زمام امور اقتصادی را در دست دارند فاقد توانایی لازم هستند.
زمامداران امور اقتصادی کشور فاقد توانایی‌های لازم هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین غبیشاوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن گرامی داشت روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید صارمی، با بیان اینکه رسالت خبرنگاران بسیار سنگین است، اظهار کرد:  رسالت خبرنگاران انعکاس نقاط ضعف و قوت، مشکلات و خدمات و انعکاس صحیح و مستند اخبار است. خبرنگار نباید فقط به دنبال شهرت باشد.

وی در ادامه با اشاره به اوضاع اقتصادی و مدیریتی و چالش‌هایی که کشور اخیراً با آن مواجه بوده است، افزود: مطالبه اول مقام معظم رهبری به شکل مستمر این است که مسائل معیشتی و اقتصادی مردم به ویژه طبقه محروم جامعه در اولویت باشد. در نام‌گذاری و شعار سال‌های اخیر نیز این موضوع مشهود است اما نیاز است گوش‌هایی برای شنیدن این دستورات وجود داشته باشد و صدای مظلومان و محرومان را بشنود.

خطیب جمعه بندر ماهشهر تصریح کرد: فشارهای خارجی نیز در مشکلات اقتصادی کشور نقش دارد و اصولاً انتظاری نیز غیر از این، از دشمنان نداریم. از ابتدای پیروزی اتقلاب تاکنون همواره شاهد توطئه‌چینی و دسیسه‌های دشمنان هستیم. مردم انتظار دارند با ضعف مدیریت‌ها و مفسدان اقتصادی برخورد قاطعانه صورت بگیرد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور باید به سرعت یک تیم قوی اقتصادی تشکیل دهد و اگر نمی‌تواند اعلام کند. مجلس هم باید بیشتر از این حساسیت نشان دهد. کسانی که زمام امور اقتصادی را در دست دارند فاقد توانایی لازم هستند و فقر ما در مدیریت کشور است.

غبیشاوی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مورد مطالبه رهبری و استفاده از ظرفیت‌های غنی داخلی باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد، تأکید کرد: قوه قضائیه هم به وظایف خود عمل کند زیرا مفسدان اقتصادی در حال بازی با اقتصاد کشور هستند. نفوذی‌ها در اقتصاد نیز نفوذ می‌کنند.

امام جمعه بندر ماهشهر گفت: مردم با حفظ وحدت و انسجام و همدلی در کنار مسئولان باشند. ملت ما نشان داده‌اند علی رغم مشکلاتی که دارند اولویت آنها حفظ نظام است. ملت در برابر دسیسه‌های دشمن آگاه هستند و به ضد انقلاب فرصت توطئه‌چینی و سوءاستفاده نخواهند داد و با همدلی و وحدت از این چالش‌های اقتصادی نیز عبور خواهیم کرد.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.