هشدار نسبت به تلاش دشمن برای نفوذ در جامعه روحانیت

دادستان کل کشور با اشاره به تلاش‌های دشمن برای نفوذ و نقش آفرینی در نهاد روحانیت، هدف از آن را به حداقل رساندن و تضعیف نقش موثر روحانیت در هدایت جامعه عنوان کرد.
هشدار نسبت به تلاش دشمن برای نفوذ در جامعه روحانیت

به گزارش التزام از میزان، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور و رییس دادگاه ویژه روحانیت در همایش صیانت از نهاد مقدس روحانیت که امروز در اصفهان برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های دشمن برای نفوذ و نقش آفرینی در نهاد روحانیت، هدف از آن را به حداقل رساندن و تضعیف نقش موثر روحانیت در هدایت جامعه عنوان کرد.

وی به نقش بی بدیل مردم استان اصفهان و علمای این خطه در تاریخ اسلام و تثبیت و استمرار انقلاب اسلامی اشاره کرد و بر روح پر فتوح شهدای این استان سلام و درود فرستاد.

دادستان کل کشور هدف از تشکیل دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت به تعبیر مقام معظم رهبری را خدمت به اسلام و جامعه روحانیت و صیانت از این قشر دانست و گفت: جایگاه روحانیت از قدیم الایام و خصوصا در قرن اخیر و به ویژه در چهل سالی که از پیروزی انقلاب می‌گذرد برای همه روشن است.

وی نقش این مجموعه تا به امروز در صیانت از مکتب تشیع و حراست و حفاظت از معارف عالیه مکتب امام صاق (ع) را یک نقش بی بدیلی دانست که هیچگاه دشمن از آن غافل نبوده و نیست.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به تلاش‌های دشمن برای نفوذ و نقش آفرینی در نهاد روحانیت، هدف از آن را به حداقل رساندن و تضعیف نقش موثر روحانیت در هدایت جامعه عنوان کرد.

رییس دادگاه ویژه روحانیت با وصف موجود، وظیفه روحانیت را صیانت از خود دانست و بیان داشت: برای اینکه این صیانت کارساز باشد، حتما نیازمند یک مدیریتی است و باید حساب شده، منظم و با تدبیر صورت گیرد.

وی افزود: مجموعه‌ای که بتواند این رسالت و صیانت را از جامعه روحانیت و حوزه‌های علیمه عهده دار شود به تشخیص امام راحل (ره) و تایید مقام معظم رهبری، دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با طرح این سئوال که آیا این نهاد در طول این سال‌ها در وظایف و رسالت خودش موفق بوده است: انتظار بر این بوده و هست که بالاتر از این باشیم و قطعا و مسلما عوامل متعددی باید کنار هم قرار گیرد تا بتوانیم به آن هدف برسیم.

دادستان کل کشور یکی از عوامل را خواست و مطالبه خود جامعه روحانیت و حوزه‌های علمیه دانست و افزود: اگر حوزه‌های علمیه و جوامع مختلفی که در استان‌ها و شهر‌ها هستند مطالبه گر این هدف نباشند، موفق نخواهیم بود.

وی لازمه موفقیت در انجام وظیفه در دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت را مستلزم تعامل، همکاری و هم افزایی بین این نهاد و روحانیت دانست و از مراجع عظام و بزرگوار، اساتید حوزه، ائمه جمعه و جماعات و هرکسی که در کسوت روحانیت است خواست که مطالبه گر جدی از دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت باشند تا در صیانت و حراست از روحانیت تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در بخش دیگری از اظهاراتش به آسیب‌هایی که متوجه جامعه روحانیت است اشاره کرد و ادامه داد: اگر آسیب‌ها را درست شناسایی نکرده و درصدد اصلاح برنیاییم و متناسب این آسیب‌ها برنامه ریزی نداشته باشیم، مطمئنا این آسیب‌ها می‌تواند رشد پیدا کرده و به روحانیت ضربه بزند و آنوقت همه ما مسئول خواهیم بود.

وی تاکید کرد: باید به همدیگر کمک کنیم تا بتوانیم این وظیفه سنگین و رسالت را انجام دهیم.

دادستان کل کشور به بیان برخی مصادیقی که جامعه روحانیت را تهدید می‌کند، پرداخت و افزود: امروز جامعه روحانیت را چند مسئله تهدید می‌کند که مهمترین آن‌ها که شاید سخت‌ترین آن‌ها هم برای اثبات و دستیابی باشد، مسئله نفود است که نباید آن را دست کم گرفت.

رییس دادگاه ویژه روحانیت تصریح کرد: عامل نفوذی و کسانی که برنامه نفوذ را برای روحانیت می‌ریزند با عناوین مختلف و لطایف الحیل و به طرق گوناگون، تلاششان بر این است که متناسب با این مجموعه نفوذ پیدا کنند و علامت و نشانه هم ندارند که بتوان آن‌ها را شناخت.

این مسئول عالی قضایی ادامه داد: نفود همیشه به معنای جاسوسی نیست و تصور نکنید که عامل نفوذ فقط برای جاسوسی می‌آید تا اطلاعاتی را بگیرد و به دشمن منتقل کند، بلکه این یک شاخه از نفوذ است؛ اما یک شاخه دیگر از نفوذ که بسیار مهم است این است که عامل نفوذی برای برنامه‌های دشمن زمینه ساز و بسترآفرین می‌شود.

رییس دادگاه ویژه روحانیت با اشاره به سرمایه گذاری دشمن برای نفوذ در جامعه روحانیت از طریق جریانات مختلف، تلاش جامعه روحانیت و بزرگان حوزه‌ها را برای پیشگیری از این موضوع موثر دانست.

دادستان کل کشور در پایان خاطرنشان کرد: ما طلبه‌ها و روحانیون داعیه صیانت از جامعه را داریم و باید کار فرهنگی کنیم و نگذاریم آلودگی‌های اخلاقی دامن جوانان و خانواده‌ها را بگیرد و باید در این زمینه تلاش نماییم.

 

منبع : میزان

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.