آیفون ایکس درآمد اپل را افزایش داد

درآمد اپل در سه ماهه سوم ۲۰۱۸ میلادی با ۱۷ درصد رشد به ۵۳.۳ میلیارد دلار رسیده است. یکی از دلایل این عملکرد بهتر آیفون ایکس با قیمت هزار دلار است.
آیفون ایکس درآمد اپل را افزایش داد

درآمد اپل در سه ماهه سوم ۲۰۱۸میلادی نشان می دهد این شرکت بهتر از سال های گذشته عمل کرده است. آمار نشان می دهد نه تنها این شرکت توانسته انتظارات را برآورده کند بلکه از تخمین های کارشناسانه نیز فراتر رفته است. درآمد این شرکت در سه ماهه سوم سال ۵۳.۳ میلیارد دلار است که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته ۱۷ درصدرشد کرده است.

در کل سه ماهه سوم سال همیشه اپل شاهد کمترین میزان درآمد حاصل از فروش آیفون و اپل واچ بوده است اما امسال درآمد سه ماهه سوم اپل برخلاف پیش بینی ها بسیار خوب بود.اپل در سه ماهه سوم ۲۰۱۸ حدود ۴۱.۳ میلیون آیفون فروخته که با میزان فروش این دستگاه ها در سال قبل یکسان است. نکته متمایز در این میان افزایش قیمت فروش آیفون در سال جاری است. آیفون ایکس با قیمت هزار دلاری به افزایش درآمد این شرکت منجر شده است.

درهمین راستا اپل پیش بینی می کند درآمد سه ماهه چهارم این شرکت بین ۶۰ تا ۶۲ میلیارد دلار باشد. این درحالی است که کارشناسان وال استریت تخمین می زنند در آمد شرکت در سه ماهه آتی به ۵۹.۴۷ میلیارد دلار برسد.

دربخش بازار گجت های پوشیدنی نیز اپل عملکرد مناسبی داشته است. در سه ماهه سوم ۲۰۱۸ میلادی اپل شاهد رشد ۶۰ درصدی فروش این بخش بوده است.

گجت های پوشیدنی اپل عبارتند از اپل واچ، ایرپاد و هدفون های بیت. بخش خدمات اپل مانند اپل موزیک، اپل پی، آی کلود و آیتونز با رشد روبرو شدند.

درآمد سه ماهه سوم ۲۰۱۸اپل در این بخش به ۹.۵۵ میلیارد دلار رسیده است که نسبت به درآمد همین بازه در سال گذشته ۲۸ درصد رشد کرده است.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.