خوزستان می تواند قطب فرهنگی کشور شود

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: برگزاری جشنواره ملی تئاتر در این استان نشان داد که خوزستان می تواند قطب فرهنگی کشور باشد.
خوزستان می تواند قطب فرهنگی کشور شود

ناصر چنانی شامگاه یکشنبه در مراسم اختتامیه تئاتر ملی اهواز عنوان کرد: در این جشنواره تئاتر، ٢٣ گروه نمایشی از ١۴ استان کشور حضور داشتند و اجراهای خود را در سالن های شهر اهواز بر روی صحنه بردند.

وی افزود: پیش از این گروهای شرکت کننده در این جشنواره ١٢٠ اجرای عمومی در استان های خود بر روی صحنه بردند و در طول برگزاری این جشنواره  نیز ۴۵ اجرا در چهار سالن شهر اهواز برگزار شد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: استقبال به گونه ای بود که بسیاری از افراد موفق نشدند که اجراهای مورد علاقه خود را ببینند.

چنانی اظهار کرد: ضرورت این جشنواره از سال های گذشته به عنوان چهره جدید فرهنگی استان احساس می شد و برنامه ریزی های بسیاری نیز انجام گرفت.

وی تصریح کرد: برای این جشنواره بر اساس مطالعات صورت گرفته حدود ٢٠٠ متن به دبیرخانه ارسال شده بود که ١١٠ متن برگزیده شد و به مرحله اجرا رسید .

چنانی گفت: برگزاری این جشنواره نشان داد که خوزستان می تواند قطب فرهنگی کشور باشد. استان خوزستان نشان داد که می تواند میزبان خوبی برای این چنین جشنواره های ملی باشد.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.