دمشق: هویت واقعی کلاه‌سفیدها مشخص شد

وزارت خارجه سوریه در واکنش به انتقال صدها تن از عناصر تروریستی کلاه سفیدها به اراضی اشغالی و از آنجا به اردن، تأکید کرد که این مسئله حاکی از حمایت این اطراف از این تروریستهاست.
دمشق: هویت واقعی کلاه‌سفیدها مشخص شد

وزارت خارجه سوریه امروز دوشنبه به انتقال عناصر عضو گروه موسوم به «کلاه سفیدها» از این کشور به اردن واکنش نشان داد.

یک منبع مسئول در وزارت امور خارجه سوریه تأکید کرد، «عملیات مجرمانه‌ای که اسرائیل و مزدورانش در منطقه انجام دادند، ماهیت واقعی گروه موسوم به کلاه سفیدها را بر ملا کرد».

این منبع تصریح کرد که سوریه پیشتر نسبت به خطر این گروه برای امنیت و ثبات این کشور و منطقه به خاطر ماهیت تروریستی کلاه سفیدها هشدار داده بود.

منبع مذکور به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت، اسرائیل از مدتها پیش ادعا می‌کند که هیچ ارتباطی به جنگ در سوریه ندارد، ولی قاچاق صدها نفر از عناصر تروریستی کلاه سفید و سرکرده‌های سایر گروههای مسلح با همکاری آمریکا، انگلیس، آلمان، کانادا و اردن، حاکی از حمایت این رژیم و این کشورها از گروههای تروریستی حاضر در سوریه است.

دمشق همچنین خاطر نشان کرد که هدف این کشورها نابودی زیرساختهای سوریه با بهانه‌هایی است که پس از قاچاق این تروریستها به اراضی اشغالی و از آنجا به اردن و سپس به کشورهای حامی آنان، چنین ادعاهایی را بر ملا کرد؛ کشورهای که برای تروریستها همه امکانات را فراهم کردند تا سوریه را نابود سازند.

این منبع ادامه داد، واژه‌های مربوط به محکومیت، دیگر بیانگر خشم همه ملت سوریه در قبال این توطئه‌های پست و حمایت نامحدود کشورهای غربی، اسرائیل و اردن از گروههای تروریستی کلاه سفیدها، داعش، جبهه النصره و سایر گروههای تروریستی نیست که طی هشت سال گذشته در تلاش بوده است که سوریه را از مسیر خود منحرف سازد و دستاوردهای آن را نابود کند.

وی خاطر نشان کرد: «از این به بعد برگزاری هر نشست یا مذاکره در سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی و سایر نهادها بین‌المللی برای بررسی ادعاهای دروغین آنان درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه دیگر مورد قبول نیست؛ زیرا اصلا هیچ سلاح شیمیایی در سوریه وجود ندارد».

این منبع همچنین اظهار داشت، سوریه انتظار دارد که نهادهای بین‌المللی مهتم به مبارزه با تروریسم و سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی مواضع خود را تصحیح کند؛ مواضعی که متأثر از رسوا شدن ماهیت اصلی نقش ویرانگری است که کلاه سفیدها در سوریه ایفا کردند.

منابع خبری یکشنبه (روز گذشته) اعلام کردند که رژیم صهیونیستی ۸۰۰ نفر از گروه موسوم به «کلاه سفیدها» و خانواده‌های آنان را از سوریه به سمت اردن منتقل کرده است.

منابع آگاه اما امروز دوشنبه به شبکه خبری المیادین اعلام کردند، کسانی که از گروه کلاه سفیدها به صورت قاچاقی وارد اردن شدند، همگی عضو این گروه نبوده‌اند.

این منابع تأکید کردند که در میان عناصر این گروه، برخی از افسران، عناصر و مزدوران وابسته به سرویسهای جاسوسی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس حضور داشته‌اند.

به گفته منابع مذکور، تعداد کسانی که به صورت قاچاقی از جنوب سوریه به اراضی اشغالی و از آنجا به اردن و سپس کشورهای اروپایی منتقل شدند، بیش از سه هزار نفر است.

 

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.