شورای نگهبان حافظ ارزش های نظام است

خطیب موقت جمعه شادگان گفت: شورای نگهبان یکی از نهادهای مهم و تاثیر گذار در نظام اسلامی ایران بوده چرا که نگهبان و حافظ اسلامیت و ارزش‌های نظام است.
شورای نگهبان حافظ ارزش های نظام است

حجت الاسلام هاشم صوفی ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه شادگان که درمحل مسجد حضرت امیر المومنین (ع) این شهر برگزار شد، با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: انسان با تقوا در برابر ناملایمات دنیا مقاوم شده و صبر پیشه می کند.

وی، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه (س)، افزود: ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) به عنوان روز دختر نام‌گذاری شده و حضرت معصومه (س) الگوی کاملی برای دختران جامعه محسوب می‌شود.

خطیب موقت جمعه شادگان تصریح کرد: دهه کرامت و ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) همچنین فرصت مناسبی برای بررسی جایگاه والای زن در اسلام به شمار می رود و باید زندگی حضرت معصومه (س) به عنوان بانویی نمونه و الگو مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد و زندگی موفق ایشان به عنوان الگوی همه دختران و زنان جامعه ما قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به اینکه ۲۵ تیر روز بهزیستی و تامین اجتماعی است، عنوان کرد: مسئولیت بهزیستی و تامین اجتماعی بسیار مهم است و این دو سازمان برای رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه وظایفی دارند.

حجت الاسلام صوفی با یادآوری اینکه ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان است، افزود: شورای نگهبانِ قانون اساسی در سال ۱۳۵۹ با دور اندیشی امام بزرگوار تاسیس شد و این شورا با تطبیق کارهای کشور با قانون اساسی نقش مهمی را ایفاء می‌کند.

وی درخاتمه گفت: شورای نگهبان یکی از نهادهای مهم، نظارتی نظام جمهوری اسلامی ایران است، تمام قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی پیش از ابلاغ باید به تائید شورای نگهبان برسند تا مغایر با شرع مقدس و قانون نباشند.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.