۲۴ قربانی در پی واژگونی کشتی اندونزیایی

منابع خبری گزارش دادند دراثر واژگون شدن یک کشتی در آبهای جزیره سولاسی درشمال جاکارتا پایتخت اندونزی تاکنون 24 نفر غرق و 41 نفر مفقود شدند که اکثر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند.
۲۴ قربانی در پی واژگونی کشتی اندونزیایی

این حادثه در حالی رخ داد که این کشور دو هفته پیش شاهد واژگونی وغرق شدن کشتی مسافربری گردش تعطیلات عید فطر در’توبا’ دریاچه سوماترای شمالی بود که بیش از ۱۸۰ مفقود به جای گذاشت.

رعایت نکردن قوانین ایمنی در ترددهای دریایی، شرایط نامساعد آب و هوایی، استفاده از قایق ها و کشتی های کهنه و خدمه آموزش ندیده سبب شده تا اندونزی بالاترین میزان حوادث دریایی در میان کشورهای جنوب شرق آسیا را به خود اختصاص دهد.

شبکه تی وی وان اندونزی دراین زمینه گزارش داد: این کشتی علاوه براینکه گفته می شود بیش از ۱۴۰ مسافر داشته ، ۴۸ دستگاه وسیله نقیله شامل انواع خودرو مانند کامیون و موتورسیکلت نیز حمل کرده است.

واژگونی این کشتی عصر گذشته در ۴۰۰ متری ساحل جزیره سولاسی رخ داد که نیروهای امداد و نجات محلی تاکنون توانسته اند تعداد زیادی از مسافران را از آب های مواج اقیانوس نجات دهند.

مسئولان محلی این جزیره می گویند تاکنون ۷۴ مسافر از غرق شدن نجات یافتند، اجساد ۲۴ نفر غرق شده از اقیانوس بیرون کشیده شده اما همچنان ۴۱ نفر از مسافران مفقود هستند که تلاش های گروه امداد و نجات و جستجو برای یافتن آنها همچنان ادامه دارد.

مجمع الجزایر اندونزی با افزون بر ۱۷ هزار جزیره دارد پرحادثه ترین کشورجنوب شرق آسیاست و به دلیل قوانین ضعیف حمل و نقل دریایی همواره مورد سرزنش سازمان های بین المللی و مردم نهاد است .

۲۶۰ میلیون نفر جمعیت مردم این کشور در آبراه ها و فواصل این جزایر هزاران سفر روزانه دریایی را تجربه می کنند که عمدتا به وسیله کشتی ها و قایق های کوچک و بزرگ چوبی و قدیمی درحالی که بیش از ظرفیت پر شده، انجام می شود.

 

منبع : رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.