ناخدای جنایتکار اکنون کجاست؟

او را می توان جنایتکارترین ناخدای تاریخ نامید؟ کافی است به دوازدهم تیر ماه سال 1367 برگردیم، یعنی زمانی که پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر به دستور این ناخدای جنایتکار مورد اصابت موشک فینیکس حرارتی قرار گرفت تا ۲۹۰ سرنشین این هواپیما شهید شوند.
ناخدای جنایتکار اکنون کجاست؟

به گزارش التزام ، آمر و قاتل این ۲۹۰ سرنشین ناخدای آمریکایی به نام ویلیام راجرز بود. او فرمانده سابق نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا است. بیشتر معروفیت وی به‌خاطر فرماندهی ناو جنگی وینسنس آمریکا بود که در سال ۱۳۶۷ (۱۹۸۸ میلادی) پرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر را با ۲۹۰ نفر سرنشین بر فراز خلیج فارس و داخل حریم آب‌های ایران سرنگون کرد و باعث یک جنجال بین‌المللی برای ایالات متحدهٔ آمریکا شد.

او بود که به عنوان فرمانده و ناخدای ناو جنگی آمریکایی فرمان پرتاب موشک حرارتی را به سمت هواپیمای مسافربری ایران داد. ویلیام راجرز در ۲۴ اکتبر ۱۹۸۸ (۳ ماه پس از جنایت مرگبار آب های خلیج فارس) در مراسم «خوشامدگویی ناو وینسنس» به‌خاطر بازگشت از مأموریت ۶ ماهه در غرب اقیانوس هند و خلیج فارس و دریای عرب سخنرانی کرد.

او حتی در پایان خدمت خود مدال شجاعت گرفت و به درجات بالاتر ارتقا یافت.

این جنایتکار بزرگ اکنون ۸۰ ساله است. نکته بسیار جالب اینجاست که هیچ ردی از این جنایتکار بزرگ در دست نیست. آخرین اطلاعات مربوط به اینکه این جنایتکار کجا زندگی می کند مربوط به ۹ سال پیش است، یعنی زمانی که دیل میلی انگلیس فاش کرد که در سن دیه گوی کالیفرنیا با لذت دوران بازنشستگی خود را پشت سر می گذارد.

اما اکنون هیچ مشخصاتی از او در دسترس نیست. شاید در همان سن‌دیه‌گو باشد و شاید هم دیگر نفس نمی کشد.

 

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.