بیش از ۶ ساعت نشستن روزانه احتمال مرگ زودرس را ۱۹ درصد افزایش میدهد

بنا بر اعلام جامعه سرطان آمریکا، احتمال ابتلا به 14 بیماری و مرگ در افرادی که مدتی طولانی را به خصوص پس از ساعات کاریشان به نشستن اختصاص میدهند افزایش مییابد.
بیش از ۶ ساعت نشستن روزانه احتمال مرگ زودرس را ۱۹ درصد افزایش میدهد

التزام – بررسی بیش از ۱۲۵ هزار فرد بالغ نشان داد افرادی که پس از اتمام کارشان روزانه ۶ ساعت یا بیشتر می‌نشینند، احتمال مرگشان در ۲۱ سال آینده ۱۹ درصد افزایش می‌یابد.

از میان ۲۲ عامل بررسی‌شده، احتمال مرگ و میر بر اثر ۱۴ عامل با نشستن طولانی افزایش می‌یابد. همچنین از میان ۱۰ عامل اصلی مرگ و میر در آمریکا، ۸ عامل با نشستن طولانی ارتباطی تنگاتنگ دارند.

بر اساس این پژوهش که در نشریه “American Journal of Epidemiology” منتشر شده است، احتمال درگیر شدن با عوامل مرگ‌آفرینی همچون سرطان، بیماری‌های قلبی، سکته، مرض قند، بیماری‌های کلیوی، خودکشی، بیماری‌های کبدی، اختلالات ریوی و… بر اثر نشستن طولانی افزایش می‌یابد.

دکتر “نِها پاگیدیپاتی،” متخصص قلب دانشگاه دوک که در این پژوهش مشارکت دارد در این خصوص می‌گوید: «این (نشستن) کاری است که همه ما انجام می‌دهیم چه زمانی که در حال تماشای تلویزیون، خواندن و کار با رایانه و یا استراحت باشیم و باید متوجه خطراتی باشیم که این میزان از نشستن در روز متوجه سلامتمان می‌کند.»

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.