گوچی به ۲۰ نرسید و رفت (گزارش)

رضا قوچان نژاد در حالی از تیم ملی ایران خداحافظی کرد که 17 گل ملی در کارنامه داشت.
گوچی به ۲۰ نرسید و رفت (گزارش)

فوتبال ایران پس از جام جهانی دو شوک بزرگ را تجربه کرده است، یکی صحبت های عجیب و دور از انتظار سرمربی تیم ملی که بار دیگر تنش را در بین فوتبال دوستان ایجاد کرد و دیگری خداحافظی رضا قوچان نژاد که اهالی فوتبال را در شوک فرو برد.

قوچان نژاد در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ و در حالی به تیم ملی اضافه شد که مهاجمان داخلی انتظارات را برآورده نکرده بودند و تیم ملی برای صعود به جام جهانی، به گلزنی برابر حریفان قدرتمند احتیاج داشت. پس گوچی، پسر ایرانی- هلندی از تیم استاندارد لیژ بلژیک به تهران آمد تا منجی تیم کی روش در راه برزیل باشد. ۴۲ بازی ملی انجام داد و ۱۷ گل زد تا آمار بسیار خوب ۰٫۴ گل به ازای هر مسابقه را به ثبت برساند.

مهاجم محبوب فوتبال ایران گل های مهمی را برای تیم ملی به ثمر رساند. سه گل حساس به قطر، لبنان و کره جنوبی که ایران را به جام جهانی برد، گلزنی به بوسنی در جام جهانی که تک گل ایران در ۲۰۱۴ بود، دو گل در جام ملت های آسیا مقابل امارات و عراق که یکی تیم ملی را صدر نشین گروه کرد و دیگری ایران را در جام نگه داشت.

او که هنوز به تازگی وارد سومین دهه زندگی اش شده، بدون شک پتانسیل این را داشت که بتواند شمار گل های ملی اش را به ۲۰ یا حتی بالاتر هم برساند و در بین ۶ گلزن برتر باشد اما پس از نیمکت نشینی های متعدد، با رفتاری آرام که همیشه از او دیدیدم، از تیم ملی خداحافظی کرد. فوتبالدوستان ایرانی امیدوارند گوچی از این تصمیم منصرف شود چرا که فقدان این بازیکن نمی تواند به سادگی حل و فصل شود و چه بد که او را از ابتدا در اختیار نداشتیم و نتوانستیم بیش از این ها از رضا قوچان نژاد استفاده کنیم.

مهاجم تیم هیرنفین در این مدت ۵ گل در بازی های دوستانه به ثمر رساند و باقی گل ها در بازی های رسمی بود. قوچان نژاد همچنین یک هت تریک و ۲ دبل در کارنامه اش به ثبت رساند.

۱٫ گل به لبنان در مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۵
۲٫ گل به لبنان در مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۵
۳٫ گل به قطر در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴
۴٫ گل به لبنان در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴
۵٫ گل به کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴
۶٫ گل به تایلند در مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۵
۷٫ گل به تایلند در مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۵
۸٫ گل به لبنان در مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۵
۹٫ گل به گینه در بازی دوستانه ملی
۱۰٫ گل به ترینیدادوتوباگو در بازی دوستانه ملی
۱۱٫ گل به بوسنی در جام جهانی ۲۰۱۴
۱۲٫ گل به امارات در جام ملت های ۲۰۱۵
۱۳٫ گل به عراق در جام ملت های ۲۰۱۵
۱۴٫ گل به قطر در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸
۱۵٫ گل به پاپوآ گینه در بازی دوستانه ملی
۱۶٫ گل به پاپوآ گینه در بازی دوستانه ملی
۱۷٫ گل به پاپوآ گینه در بازی دوستانه ملی

منبع: ورزش۳

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.