عامل آتش زدن تالاب شادگان دستگیر شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان با اشاره به آتش‌سوزی روز گذشته در تالاب بین‌المللی شادگان، از دستگیری عامل این آتش‌سوزی خبرداد.
عامل آتش زدن تالاب شادگان دستگیر شد

التزام –  رحیم مجدمی با اشاره به حادثه آتش‌سوزی روز دوشنبه ۲۸ خردادماه در تالاب بین‌المللی شادگان اظهار کرد: این آتش‌سوزی ظهر روز گذشته در کیلومتر ۱۵ جاده شادگان به دارخوین در نیزارهای محدوده تالاب شادگان رخ داد.

وی با اشاره به علت آتش‌سوزی تصریح کرد: صیادان بومی منطقه روزانه برای سهولت در حرکت با قایق در تالاب شادگان اقدام به آتش زدن نیزارها می‌کنند. بنابراین احتمال تکرار چنین آتش‌سوزی‌هایی در تالاب شادگان وجود دارد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان ادامه داد: آتش‌ حدود ساعت ۱۸ بعد از ظهر روز گذشته مهار شد و عامل وقوع این آتش‌سوزی نیز دستگیر شده است.

وی  با بیان اینکه نحوه عملیات اطفاء در حوادث آتش‌سوزی در نیزار با جنگل متفاوت است، عنوان کرد: دسترسی به محل آتش‌سوزی در نیزار سخت است زیرا خودروهای آتش‌نشانی امکان حضور در مناطق دچار حادثه را ندارند.

مجدمی بیان کرد: خسارت وارد شده به نیزار جزئی بوده و نیزارها نیز پس از حادثه مجددا سریع رشد می‌کنند اما حدود ۱۳ پایه برق در این حادثه آسیب دیده‌اند؛ این پایه‌های قدیمی و فرسوده بودند و باید تعویض می‌شدند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.