فوران آتشفشان در گواتمالا ۲۵ کشته داد

فوران آتشفشان 'فوئگو' (Fuego) در گواتمالا باعث جاری شدن رودی از مواد مذاب در روستا‌های اطراف این آتشفشان شده و تاکنون ۲۵ کشته و ۲۰ مجروح برجای گذاشته است. وسعت خاکستر ناشی ازاین فوران آتشفشانی به ۱۹ کیلومتر رسیده است. فوران این اتشفشان زندگی یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از ساکنان این بخش از گواتمالا را تحت تاثیر قرار داده و تاکنون سه هزار و ۱۰۰ نفر ناگزیر به ترک خانه‌های خود شده اند.
فوران آتشفشان در گواتمالا ۲۵ کشته داد

التزام – شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: فوران آتشفشان ‘فوئگو’ (Fuego) در گواتمالا باعث جاری شدن رودی از مواد مذاب در روستا‌های اطراف این آتشفشان شده و تاکنون ۲۵ کشته و ۲۰ مجروح برجای گذاشته است. این شبکه آمریکایی گزارش داد: به دنبال فوران این آتشفشان که از دیروز (یکشنبه) آغاز شده است، مقامات گواتمالا نسبت به ادامه فعالیت آن و انفجار و فوران‌های بیشتر به ساکنان مناطق اطراف هشدار دادند.
سی ان ان افزود: وسعت خاکستر ناشی ازاین فوران آتشفشانی به ۱۹ کیلومتر رسیده است؛ بنابراین گزارش، مقامات گواتمالا خواستار تخلیه ساکنان اطراف این کوه شده وهمچنین به ساکنان سه شهر’ساکاتپکوئز’ (Sacatepequez)، ‘چیمالتنانگو’ (Chimaltenango) و ‘اسکوئینتلا’ (Escuintla) در باره عواقب ناشی ازاین آتشفشان هشدار دادند.
سی ان ان در ادامه گزارش داد: فوران این اتشفشان زندگی یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از ساکنان این بخش از گواتمالا را تحت تاثیر قرار داده و تاکنون سه هزار و ۱۰۰ نفر ناگزیر به ترک خانه‌های خود شده اند.
جمهوری گواتمالا با جمعتی بالغ بر ۱۷ میلیون نفر و وسعتی نزدیک به ۱۰۹ هزار کیلومتر مربع واقع در آمریکای مرکزی و هم مرز با مکزیک و مشرف به اقیانوس آرام است.
آتشفشان فوئگو با ارتفاعی برابر با سه هزار و ۷۶۳ متر از سطح دریا در جنوب گواتمالا یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های واقع در آمریکای مرکزی است.

 

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.