از رونالدو و بیل تا استعدادهای بلاتکلیف؛/ چالش های جدی جانشین زیدان در رئال مادرید (گزارش)

سرمربی بعدی رئال مادرید باید تصمیمات مهمی را در مورد مسائل مختلف بگیرد و چالش های مختلفی را پشت سر بگذارد.
از رونالدو و بیل تا استعدادهای بلاتکلیف؛/ چالش های جدی جانشین زیدان در رئال مادرید (گزارش)

التزام – روز پنج شنبه زین الدین زیدان در تصمیمی عجیب، پس از دفاع از عنوان قهرمانی اروپا، از سمتش استعفا کرد. درخصوص دلایل این تصمیم بهت برانگیز گفته های زیادی وجود دارد اما حالا همه می خواهند بدانند جانشین زیدان کیست؟ پوچتینو، آلگری، ونگر، گوتی یا هر کس دیگری که باشد چالش های مختلفی در رئال مادرید خواهد داشت.

مشکل کریستیانو رونالدو

این آتشی است که باید خاموش شود. رونالدو در کیف پس از پیروزی مقابل لیورپول خبر جدایی اش را اعلام کرد و این موضوع با واکنش های بسیاری همراه بود. چند ماه قبل فوق ستاره پرتغالی جدایی اش از رئال را با هم تیمی هایش در میان گذاشته بود اما کسی فکر نمی کرد این گفته ها درست پس از شیرین ترین اتفاق سال، بیان شوند. رونالدو پس از لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ هم همچنین صحبت هایی را با رسانه ها در میان گذاشت و در آن زمان، این صحبت ها باعث بهبود وضعیت مالی قراردادش شد.

رئال مادرید از سخنان رونالدو در کیف ناراضی بود. طرفداران در طول جشن قهرمانی رئالی ها در مادرید، احساسات و درخواست هایشان را با رونالدو در میان گذاشتند و از او خواستند تا در مادرید بماند و انتظار دارند حضور او در تیم محبوبشان تداوم یابد. اما استعفا زیدان باعث عدم اطمینان به آینده خواهد شد. سرمربی جدید باید این شرایط را به آرامش برساند.

آینده گرت بیل

بیل پس از پیروزی رئال در لیگ قهرمانان، قبول کرد که او به بیشتر بازی کردن و حضور فیکس در ترکیب نیاز دارد و پس از بازی با لیورپول به خبرنگاران گفت: «واضح است که از قرار نگرفتن در ترکیب ناامید شدم. احساس می کردم که سزاوار آن هستم، اما این سرمربی است که تصمیم می گیرد. بدیهی است که من نیاز دارم هر هفته بازی کنم‌، چیزی که در این فصل اتفاق نیفتاد. من با زیدان و پرز در این باره صحبت خواهم کرد.»

تابستان قبل باوجود علاقه منچستر یونایتد ستاره ولزی تصمیم گرفت آخرین شانس را به خودش بدهد و در مادرید بماند و بدرخشد. اما با گذشت چند ماه به این واقعیت پی برد که زیر نظر زیدان این اتفاق نمی افتد و او نیمکت نشین خواهد بود.

تصمیم زیدان برای ترک رئال مادرید بسیار عجیب بود اما می تواند سرنوشت گرت بیل را عوض کند. او که زمانی گران قیمت ترین بازیکن جهان بود، حالا صبر می کند تا ببیند مربی بعدی چه تصمیمی در خصوصش خواهد گرفت و اگر قرار به نیمکت نشینی باشد، بیل پیشنهادات را بررسی خواهد کرد.

دروازه بان رئال مادرید

پس از ترک ایکر کاسیاس در سال ۲۰۱۵ رئالی ها همواره مشکلاتی جدی در خط دروازه داشته اند. تابستان همان سال، ده خیا به دروازه رئال مادرید بسیار نزدیک بود اما ارسال دیر هنگام مدارک توسط یونایتد، این انتقال را ناتمام گذاشت.

بنابراین رئالی ها به ناواس اعتماد کردند و او جانشین کاسیاس شد. دروازه بان کاستاریکایی به محبوبیت زیادی بین مردم دست پیدا کرده بود اما وضعیت در آینده برایش تغییر کرد و باشگاه نیز اعتماد کامل به او نداشت. حالا بعید به نظر می رسد این گلر ۳۱ ساله فصل آینده هم دروازه بان شماره یک مادریدی ها باشد.

در این مدت نام دروازه بانانی چون ده خیا، کورتوآ، برند لنو و… برای آینده سنگر مادرید مطرح شده است اما هیچ گزینه ای قطعی نیست. کپا آریزابالاگا دروازه بان جوان اسپانیایی در ژوئن گذشته در آستانه پیوستن به رئال مادرید بود اما زیدان دیر اقدام کرد و در نهایت اطلاع داد که دروازه بان نمی‌خواهم. در حال حاضر  جایگزینی با باشگاه و سرمربی جدید خواهد بود و تصمیم خواهد گرفت که آیا در این پست تقویت شود یا نه.

نیمار؛ سوپراستار بعدی مادرید؟

حذف رئال مادرید از کوپا دل ری و نتایج ضعیف در لیگ، باشگاه را متقاعد کرد که برای تغییر اوضاع باید بازیکنانی باکیفیت در تابستان به تیم تزریق شوند. در آن زمان قهرمانی یا عدم قهرمانی در اروپا نیز تصمیم رئالی ها را تغییر  نمی داد و آن ها برای این موضوع کاملا مصر به نظر می رسیدند.

نیمار یکی از گزینه ها برای تقویت تیم است اما رئالی ها برای این انتقال چه مقدار باید هزینه کنند و آیا ارزشش را دارد؟ به این سوال باید پس از جام جهانی پاسخ دهیم.

اما این ها تمام چالش ها نیستند. بحث در مورد خرید یک شماره ۹ و یک فوروارد هدف نیز هست، کسی که بتواند با کریم بنزما رقابت کند.

همچنین رسیدگی به اوضاع استعدادهایی که به طور قرضی در دیگر تیم ها حضور دارند. از جمله وینیسیوس جونیور، رائول دتوماس، مارتین اودگارد.

سرمربی بعدی کهکشانی ها باید به این سوالات و به این موضوعات پاسخ دهد و تصمیمات درستی بگیرد. تصمیماتی که مانع از بحران زایی شوند و کشتی رئال را به سر منزل مقصود برساند.

ترجمه: مریم رشیدی

منبع: ورزش۳

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.