فرسودگی بسیار بالای معابر فرعی و اصلی هسته مرکزی شهر آبادان

شهردار آبادان گفت: به دلیل فرسودگی معابر فرعی و اصلی هسته مرکزی شهر به دنبال این هستیم تا با بررسی های کامل اقدامات قابل قبولی را در این منطقه به انجام برسد.
فرسودگی بسیار بالای معابر فرعی و اصلی هسته مرکزی شهر آبادان

التزام – حسین حمید پور در حاشیه جلسه هماهنگی پروژه های عمرانی شهر با محوریت مسکن مهر افزود: امروز در نشستی با مسئولان دستگاه های اجرایی شهری و استانی و یکی از نمایندگان مردم در مجلس، درباره پروژه های شهری با محوریت پروژه ساماندهی مسکن مهر و مناطق سلیچ غربی و شرقی بحث و تبادل نظر شد.

وی اظهار کرد: مقرر شد تا در موضوع پروژه مسکن مهر اقدامات قابل انجام مجدد اولویت بندی شوند؛ ضمن اینکه زیر ساخت های برخی از قسمت ها باید توسط دستگاه های اجرایی به شهرداری اعلام شود تا از دوباره کاری و تخریب دوباره زیرسازی هایی که توسط شهرداری در مناطق شهری انجام شده، جلوگیری شود.

حمیدپور بیان کرد: به این منظور مقرر شد تا ظرف این هفته و ابتدای هفته آینده مباحث مربوط به زیر ساخت ها و اطلاعات مورد نیاز به شهرداری اعلام شود تا بتوانیم پروژه ها را با سرعت بیشتری به پیش ببریم.

شهردار آبادان با اشاره به آغاز کار شبکه گذاری فاضلاب در سلیچ غربی و شرقی توسط اداره آبفا تصریح کرد: هماهنگی بیشتر برای مبادله اطلاعات مربوطه توسط مجری طرح آبفا خوزستان و مسئولان اداره آبفا نیز در این جلسه انجام شد؛ بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی اداره امور آبفا و اداره گاز پیش بینی می شود تا شهریور یا مهر ماه امسال موضوع ساماندهی معابر در بخش هایی از سلیچ غربی و شرقی آغاز شود و به دنبال این هستیم که ابتدا زیر ساخت ها انجام سپس شهرداری در بحث ساماندهی مناطق ورود کند.

حمید پور با تاکید دوباره بر فرسودگی معابر اصلی و فرعی هسته مرکزی آبادان گفت: در بررسی های انجام شده موضوع فرسودگی شبکه آب و نیاز به تعویض کامل آن از سوی اداره آبفا اعلام شد اما چون برای انجام این کار هیچ منبع اعتباری تعیین نشده لذا در حال رایزنی با سازمان های بالا دستی برای تامین اعتبار و آغاز کار هستیم.

وی همچنین موضوع فاضلاب را یادآور شد و افزود: برخی از خیابان های اصلی شهر هنوز در بحث فاضلاب مشکل دارند و قرار است تا آبفا سیستم فاضلاب مناطقی همچون امیری، دژبان، دبستان و شهرداری را تغییر دهد؛البته انجام این کار ساده نیست و شاید باید ۱۰ سال پیش انجام می شد که متاسفانه شکل نگرفت. انجام این کار پرخطر و پر ریسک است اما ناچار به انجام آن هستیم.

وی اظهار کرد: تفاهمنامه ای را با منطقه آزاد اروند پیگیری کردیم که به نتیجه رسیده که امید واریم پس از تعیین تکلیف وضعیت فاضلاب ظرف یک ماه آینده و براساس تفاهمنامه مذکور کار در هسته مرکزی نیز پیگیری و به مرحله اجرا درآید.

شهردار آبادان درباره زیر ساخت های برقی هسته مرکزی شهر نیز تصریح کرد: قرار شد تا اداره برق ضمن یک بررسی مجدد، تغییرات مورد نیاز را اعلام کند.

حمید پور همچنین با اشاره به پروژه های در دست اجرا همچون بهسازی و ساماندهی مناطق امیرآباد، فازهای ۴ و ۲ و ذوالفقاری (ایستگاه ۱ تا ۵ سی متری) گفت: برای ادامه کار و هماهنگی و همکاری های بیشتر در لایه های کارشناسی نیاز به هماهنگی بیشتر با دستگاه های خدمات رسان داشتیم که البته این گونه جلسات به طور ماهانه برگزار می شود.

وی افزود: طبق هماهنگی های انجام شد مقرر شد تا هر یک از دستگاه های خدمات رسان، نمایندگان مجری و کارشناسان خود در حوزه های مختلف را ظرف یک هفته تا ۱۰ روز به مجریان پروژه های مختلف معرفی کنند تا کمترین آسیب و تخریب ها در زیر ساخت ها انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از بررسی کارها به جهت آمادگی شروع کار در سه منطقه شطیط، ذوالفقاری و علوانیه خبر داد و اظهار کرد: امید می رود این پروژه ها نیز هرچه سریعتر آغاز شود، جلسات هماهنگی مشابه با رویکرد آگاهی دستگاه های مختلف از کارکرد یکدیگر به طور ماهانه برگزار می شود؛ ضمن آنکه مسئولان شهرداری نیز از تاسیسات زیرزمینی دستگاه های خدمات رسان همچون آبفا، گاز و غیره آگاه می شود تا در انجام کارها با مشکل مواجه نشوند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.