با لغو بازی برابر کوزوو/ ایران صدر رنکینگ آسیا را از دست داد (عکس)

با برد امروز تیم ملی استرالیا برابر جمهوری چک، این تیم به عنوان اولین تیم آسیا شناخته شد
با لغو بازی برابر کوزوو/ ایران صدر رنکینگ آسیا را از دست داد (عکس)

التزام – طبق جدول رده بندی آنلاین فیفا بعد از برد پرگل تیم ملی استرالیا برابر جمهوری چک، این تیم جای ایران را در صدر جدول آسیا گرفت و به عنوان برترین تیم انتخاب شد.

طبق جدول آنلاین سایت رسمی فیفا، تیم ملی ایران در حال حاضر با ۷۲۷ امتیاز در رده اول آسیا قرار دارد اما طبق پیش‌بینی انجام شده تا تاریخ بعدی انتشار جدول رده‎ بندی برترین‌ها که در روز ۷ ژوئن (۱۹ خرداد) خواهد بود؛ با کاهش ۱۹ امتیازی مواجه شده و دارای ۷۰۸ امتیاز خواهد می‌شود.

از طرف مقابل تیم ملی استرالیا که در حال حاضر با ۷۰۰ امتیاز در رده دوم آسیا قرار دارد طبق نظر سایت فیفا و با توجه به بردهای اخیرش ۷۱۸ امتیاز کسب می‌کند و به این ترتیب و با اختلاف ۱۰ امتیازی نسب به ایران در رده اول آسیا قرار خواهد گرفت.

نکته‌ی جالب توجه این است که تیم ملی ایران در روز ۸ ژوئن آخرین بازی تدارکاتی خود را با لیتوانی انجام می‌دهد و به احتمال فراوان با از دست دادن رتبه اول آسیا به استقبال مسابقات جام جهانی می‌رود.

شاید اگر دو بازی ایران مقابل یونان و کوزوو به دلایل مختلف لغو نمی‌شد، حالا تیم ملی می‌توانست رتبه‌ی اول آسیا را حفظ کند و به عنوان صدرنشین آسیا در جام جهانی روسیه شرکت کند.

 

منبع: ورزش۳

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.