آغاز عملیات خطرناک خنثی‌سازی بمب در برلین/ مراکز دولتی و سفارتخانه‌ها تخلیه شدند

به دنبال کشف بمبی به جا مانده از جنگ جهانی دوم، پلیس آلمان از صبح امروز عملیات گسترده‌ای را در برلین برای خنثی‌کردن این بمب آغاز کرده است.
آغاز عملیات خطرناک خنثی‌سازی بمب در برلین/ مراکز دولتی و سفارتخانه‌ها تخلیه شدند

التزام – همانطور که رسانه‌های آلمانی روز چهارشنبه اعلام کرده بودند در پی کشف بمبی به جا مانده از جنگ جهانی دوم در برلین، اوایل وقت امروز (جمعه) عملیات تخلیه محل و خنثی کردن بمب آغاز شد.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این بمب ۵۰۰ کیلوگرمی انگلیسی که هم اکنون عملیات خنثی‌سازی آن پیگیری می‌شود، در  نزدیکی ایستگاه مرکزی قطار کشف شد و پلیس دستور داد که تمامی ساختمان‌های نزدیک این محل به فاصله ۸۰۰ متری تخلیه شوند.

ایستگاه مرکزی قطار، وزارت اقتصاد، سرویس اطلاعات فدرال آلمان (BND) و سفارت‌خانه‌های اندونزی وازبکستان ساختمان‌هایی هستند که تخلیه شده‌اند. این اقدام مشکلاتی را در ایستگاه مرکزی قطار به وجود آورده است. در برنامه پروازها اختلالی ایجاد نشده است اما به فرودگاه‌ها هشدار داده شده است که برفرازمحلی که بمب در آن قرار دارد، پرواز نکنند.

سخنگوی پلیس روز چهارشنبه  اعلام کرده است که این عملیات بلند مدت و دشوار خواهد بود.

با گذشت چندین دهه از پایان جنگ جهانی دوم‌ همچنان در شهرهای آلمان بمبمهای به جا مانده از جنگ جهانی دوم کشف می‌شوند. هفته گذشته هم متخصصان خنثی‌کننده بمب موفق شدند که بمبی ۱٫۸ تنی را در پادربورن خنثی کنند.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.