فرسودگی شبکه برق خوزستان بالاتر از استان‌های سردسیر است

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به حادثه ریزش چند خانه در بافت تاریخی دزفول اظهار کرد: با بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد که علت این حادثه نشت آب بوده چرا که شبکه آب و فاضلاب بافت تاریخی دزفول با بیش از ۲۰۰ هکتار وسعت به صورت سنتی است و فرسودگی آن به تهدیدی برای چند هزار جمعیت ساکن در بافت تبدیل شده که امیدوار هستیم وزارت نیرو در راستای رفع این بحران و در راستای ساماندهی شبکه آب و فاضلاب وارد عمل شود.
فرسودگی شبکه برق خوزستان بالاتر از استان‌های سردسیر است

التزام – عباس پاپی زاده ظهر امروز پنجشنبه در آیین افتتاح فاز نخست طرح جامع آبرسانی شهرستان دزفول با حضور وزیر نیرو اظهار کرد: استان خوزستان از استان‌های استراتژیک در بحث تولید انرژی در کشور است.

وی با اشاره به وضعیت جوی و گرمای شدید خوزستان در ماه‌های زیادی از سال افزود: با این وجود فرسودگی شبکه برق این استان بالاتر از استان‌های سردسیر است که این امر نیازمند تأمین اعتبار فوری در راستای اصلاح شبکه در تمام استان و به ویژه شهرستان دزفول است.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی، رشد نرخ مصرف برق را در این شهرستان بین ۷ تا ۸ درصد برشمرد و گفت: دلیل این امر، رشد صنایع در دزفول و مهاجرپذیر بودن این شهرستان است.

پاپی زاده بابیان اینکه زیرساخت‌های آب و فاضلاب دزفول دچار عقب‌ماندگی ۲۰ ساله است، گفت: در سال‌های اخیر اقدامات ارزشمندی در زمینه آب و فاضلاب در این شهرستان انجام‌شده اما باید تداوم یابند ضمن اینکه تکمیل طرح جامع آبرسانی این شهرستان نیازمند ۴۵۰ میلیارد اعتبار است تا تمام شبکه سراسری انتقال و توزیع آب دزفول توسعه‌یافته و اصلاح شود.

وی با اشاره به عدم برخورداری برخی مناطق دزفول از شبکه فاضلاب همانند کوی زیباشهر، خواستار اهتمام مسئولان در راستای تأمین اعتبار و رفع این مشکل در راستای حفظ سلامت زیست محیطی رودخانه دز شد.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرومیت‌های دو بخش کوهستانی سردشت و شهیون دزفول از نظر آب و برق عنوان کرد: فاصله دزفول با سردشت ۴۵ کیلومتراست ولی تنها اعتبار برای احداث زیرساخت‌های آب و برق ۱۸ کیلومتر این مسافت تأمین شده در حالیکه باید تلاش شود تا محرومیت‌های این دو بخش در زمینه آب و برق به وضعیت مطلوب برسد که این امر نیازمند اهتمام وزارت نیرو است.

پاپی زاده با اشاره به گستردگی دزفول از نظر جمعیت و شهرهای اقماری برخوردار از اداره آب و فاضلاب به وزیر نیرو پیشنهاد داد تا طرح ایجاد شرکت آب و فاضلاب مستقل برای شهرستان دزفول در دستور کار قرار بگیرد.

وی افزود: با توجه به درآمدهای این شهرستان و گستردگی آن، اجرای این طرح می‌تواند کمک شایانی به استان نیز باشد.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.