ماجرای کشف پزشکان تقلبی در خوزستان و شیوه های مقابله با آنها

ساخت بیمارستان دو هزار تخت خوابی اهواز در حال پیگیری است ولی باید در شورای اقتصاد مصوب و تضمین شود؛ اجرای این پروژه با تأمین مالی فاینانس انجام می شود.
ماجرای کشف پزشکان تقلبی در خوزستان و شیوه های مقابله با آنها

التزام – ایرج نظری پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: در خصوص پزشکان قلابی برخورد و حتی دستگیری هم داشتیم؛ دو سال قبل در مسجدسلیمان یک پزشک قلابی دستگیر شد که تمامی مدارک های وی بر اساس استانداردهای یک پزشک واقعی بود. دوست پزشک وی در حادثه تصادفی فوت و بعد تمام مدارک دکتر مرحوم را به نام خود ثبت و عکس خودش را الصاق کرده است. وقتی سازمان نظام پزشکی متوجه یک سری مسائل شدند، قلابی بودن این پزشک تأیید و وی را دستگیر کردند

وی افزود: در شهرستان باغملک، یک پزشک قلابی تنها چند ساعت در مرکز درمانی کار کرد که بلافاصله دستگیر و با وی برخورد شد.

نظری اضافه کرد: بیش از این ها حساسیت داریم و برخورد با چنین قضایایی را وظیفه خود می دانیم؛ خوشبختانه سیستم های نظارتی به صورت مستمر در حال پیگیری امور در این حوزه هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه وبای التور از طریق آب منتقل می شود، گفت: این بیماری در حال کنترل است و خطری ندارد؛ البته با افزایش خشکسالی و کاهش میزان آب، امکان بروز این بیماری وجود دارد و مردم باید از مراکز غیرمعتبر آب آشامیدنی را تهیه نکنند.

نظری با اشاره به اینکه بحث قلیان واقعا یک موضوع پیچیده ملی است، ادامه داد: اقدامات خوبی در خوزستان برای جمع آوری قلیان ها انجام شده است.

وی همچنین گفت: ساخت بیمارستان دو هزار تخت خوابی اهواز در حال پیگیری است ولی باید در شورای اقتصاد مصوب و تضمین شود؛ اجرای این پروژه با تأمین مالی فاینانس انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز عنوان کرد: محققان دانشگاه در کنار سایر دانشگاه ها و حتی خارج از کشور در زمینه بروز ریزگردها در حال تحقیقات هستند. به واسطه مطالعات انجام شده طی سال های ۹۵ و ۹۶ موفق به کاهش به حداقل رساندن بیماری های تنفسی شدیم.

نظری در خصوص سقط جنین گفت: به غیر از کسانی که برای سقط مجوز می گیرند هیچ کسی حق سقط ندارد؛ چون برخی افراد با تأیید پزشک اجازه انجام این کار را دارند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.