استفاده از قلیان به علت نبود تفریح سالم برای جوانان است

مسئله ریزگردها در ۹ جلسه شورای سلامت در سال گذشته و یکی هم در سال جاری مطرح شد. بررسی تأثیرات ریزگردها روی سکته مغزی و قلبی در مراحل بعدی قرار دارد، این موضوع در دستور کار قرار داد.
استفاده از قلیان به علت نبود تفریح سالم برای جوانان است

التزام – نوذر دُرستان پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود اظهار کرد: وجود این معاونت ۳۰ سال مغفول مانده بود که دولت و شخص وزیر بهداشت بعد از اجرای طرح تحول نسبت به راه اندازی آن اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه این معاونت خواهان تأمین سلامت ۱۰۰ درصدی برای شهروندان است، افزود: در دنیا و کشور ایران۲۰ تا ۲۵ درصد سلامت در اختیار وزارت بهداشت و درمان و مابقی خارج از این وزارت است؛ در گذشته محور اندیمشک و اهواز یا ماهشهر به اهواز جاده مرگ نامیده می شد ولی امروزه محورهای هفتکل به ایذه و دهدز یا ماهشهر به هندیجان مسئله است.

درستان با اشاره به تأثیرات فلرهای نفتی و ریزگردها بر سلامتی مردم ادامه داد: همچنین جهاد کشاورزی باید اعلام کند آیا بر سمومی که به محصولات سبزیجات، میوه و یا صیفی جات تزریق می شود، نظارت دارند.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اجرای طرح پیامگذار سلامت بیان کرد: نمایندگان کلیه مدیران اجرایی باید برنامه های خود را برای حوزه سلامت در سال جاری و آینده اعلام کنند؛ این برنامه ها از جاده سازی تا افزایش رفاه مردم و توسعه ورزش همگانی را شامل می شود.

درستان ادامه داد: راه و شهرسازی باید برنامه های خود را برای جاده سازی ارائه و جاده های خطرآمیز را نیز گزارش کند؛ همچنین شهرداری در حوزه دفع زباله یا دیگر وظایف خود گزارشاتی را ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه خوزستان نسبت به استان های دیگر در حوزه خیران سلامت عقب است، ادامه داد: مسئله ریزگردها در ۹ جلسه شورای سلامت در سال گذشته و یکی هم در سال جاری مطرح شد. بررسی تأثیرات ریزگردها روی سکته مغزی و قلبی در مراحل بعدی قرار دارد، این موضوع در دستور کار قرار داد.

درستان در خصوص جع آوری قلیان با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی و ورود خود خانواده ها به کاهش استعمال قلیان از سوی جوانان عنوان کرد: نبود نشاط و داشتن تفریح سالم علت روی آوری جوانان به استعمال قلیان است.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.