بروجردی: امنیت پیام‌رسان‌های داخلی بیش از نرم‌افزارهای خارجی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: رئیس کمیسیون تصریح کرده است که امنیت پیام‌رسان‌های داخلی بیشتر از پیام رسان‌های خارجی است.
بروجردی: امنیت پیام‌رسان‌های داخلی بیش از نرم‌افزارهای خارجی است

التزام – سید حسین نقوی‌حسینی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در ابتدای این جلسه بروجردی رئیس این کمیسیون ضمن تبریک سال جدید و درخواست تلاش همه جانبه برای تحقق شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی، به اقتدار نظام جمهوری اسلامی در منطقه و ضرورت حضور و مقابله با توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی مطابق رهنمودهای مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت که قطعا پیروزی با جهان اسلام و انقلابیون و محور مقاومت است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: با توجه به جلسه مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و کمیسیون اقتصادی مجلس پیرامون تهدیدات اقتصادی تلگرام و عملکرد پیام رسان های داخلی که قرار است فردا صبح (دوشنبه) برگزار شود، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد؛ اینکه به افکار عمومی القا شده پیام رسان‌های داخلی امن نیست، باید مرتفع شود؛ چرا که این القا نادرست و ناثواب است و قطعا امنیت پیام رسان‌های داخلی بیشتر از پیام‌رسان‌های خارجی است.

نقوی حسینی ادامه داد: آقای بروجردی همچنین تاکید کرد که پیام‌رسان‌های داخلی به عنوان یک کالای ایرانی در عرصه فضای مجازی است که باید مورد حمایت قرار گیرد.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس افزود: در ادامه جلسه مصطفی کواکبیان نیز گزارشی از ماموریت سفر خود به ترکمنستان ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در جلسه کمیسیون، تصریح کرد: امیر حاتمی از ریشه کن کردن شر داعش به عنوان یکی از موفقیت‌های مهم نام برد که حوزه دفاعی کشور در آن نقش موثری داشت.

نقوی حسینی افزود: وزیر دفاع و امور پشتیبانی همچنین یادآور شد که مجموعه نیروهای مسلح در تامین امنیت کشور با همه توان حضور دارند؛ در خشکی، هوا و دریا حضور مقتدرانه داریم. سامانه‌های مورد نیاز در حوزه پدافند کشور مستقر شده، در حوزه دیپلماسی دفاعی اقدامات قابل قبولی رخ داده از جمله ایجاد شراکت‌های مورد توافق با کشورهای مختلف در تولید محصولات دفاعی، حضور وزارت دفاع در حوزه خدمت رسانی به آسیب دیدگان و نیازمند کمک از جمله حضور نیروهای مسلح در موضوع زلزله کرمانشاه، تنظیم تاکتیک‌های لازم برای تحقق حمایت از کالای ایرانی از جمله ارتقای کیفیت تولیدات و استانداردسازی آن و رقابت پذیری محصولات، صادراتی نمودن محصولات، کاهش هزینه های تولید از جمله محورهای فعالیت های حوزه دفاعی است.

این نماینده مجلس گفت: در این جلسه گزارش مفصلی از تولیدات، دستاوردها و پیشرفت‌های حوزه‌های مختلف دفاعی اعم از پدافندی، موشکی، پهپادها، حوزه دریایی، دستاوردهای الکترونیکی و ساماندهی مربوطه، تولیدات صنعتی ودجا، اقدامات مناسب در حوزه دفاعی و درمانی و بیمه کارکنان نیروهای مسلح ارائه گردید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در ادامه جلسه نیز چالش و مشکلات پیش رو ارائه شد و آقایان مجتبی ذوالنوری، مصطفی کواکبیان و سید قاسم جاسمی اظهارنظر کردند امیر حاتمی هم پیرامون مباحث مذکور گفت که معیشت نیروهای مسلح به ویژه بازنشستگان از دغدغه‌های جدی ماست و به شدت دنبال می‌کنیم.  مجلس هم در این زمینه مساعدت خوبی داشته است.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.