برخی دستگاه های خوزستان در اشتغال مشارکت نمی کنند

بحرینی بیان کرد: بنگاه های اقتصادی بزرگ مقیاس و محرک زا باید بیشتر مورد توجه و آسیب شناسی قرار بگیرند؛ قعطا با حل مشکلات آنها ظرفیت اشتغالزایی خوبی در کوتاه مدت ایجاد می کنند.
برخی دستگاه های خوزستان در اشتغال مشارکت نمی کنند

التزام – سید علی بحرینی مقدم پیش از ظهر امروز در نشست شورای اشتغال استان خوزستان اظهار کرد: در حوزه آی.سی. تی استان خوزستان تنها یک طرح اشتغال فراگیر داشتیم که باید این موضوع بررسی و علت یابی شود.
وقتی نوبت به ارائه گزارش عملکرد دستگاه ها رسید بحرینی نمایندگان آب و برق، مناطق نفتخیز، دانشگاه علوم پزشکی اهواز، ورزش و جوانان را فراخواند ولی نمایندگان این سازمان ها جزو غایبان جلسه بودند.
وی افزود: در زمینه طرح اشتغال فراگیر ۱۲۷ درصد تحقق داشتیم و به جای تعهد ۱۶ هزار شغل در استان ۲۱ هزار اشتغالزایی شد.
بحرینی گفت: بالغ بر ۳۶ کمیته فنی در پایان سال قبل با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در زمینه های مختلف برگزار کردیم. در نهایت از طرح های مورد بررسی ۶۰۳ طرح با ۴۶۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی بیش از چهار هزار نفر به تصویب رسید.
معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه ۲۶۰ طرح به بانک ها ابلاغ شده است، افزود: جزو معدود استان هایی هستیم که بخشی از تسهیلات طرح های فراگیر پرداخت شده است.
بحرینی با تاکید بر اینکه استان نیاز به یک عزم عمومی و مشارکت حداکثری همه دستگاه ها دارد، گفت: رکورد ۵۳ هزار و ۹۶۵ بیمه شده جدید را در پایان سال قبل داریم که در قیاس با نرخ بیکاری استان و جویندگان کار نشان می دهد که باید تلاش مضاعفی داشته باشیم تا پاسخگوی نیاز اشتغال استان باشیم.
وی افزود: بسیاری از دستگاه های استان به صورت فعال در عرصه اشتغال حضور ندارند و همچنین حضور گاها کمرنگ دارند و یا پاسخگو نیستند؛ این در حالی است که دولت بسته ها، طرح ها و اعتبارات خوبی را ارائه و استان ها نیز برای بهره مندی بیشتر در حال رقابت هستند.
معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان اظهار کرد: متأسفانه برخی دستگاه ها که می توانند از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را داشته باشند ولی نه تنها این کار را نکرده بلکه در جلسات کمیته فنی و شورا هم حضور پیدا نمی کنند. شورای اشتغال مرکز همگرایی دستگاه های مختلف برای ایجاد اشتغال در سطح استان است و حضور فعالانه مدیران اجرایی می تواند به این شورا کمک کند؛ برخی دستگاه ها مثل سازمان آب و برق، ورزش و جوانان یا دانشگاه علوم پزشکی عملا ظرفیت خوبی دارند ولی مشارکت و حضور خوبی ندارند.
بحرینی بیان کرد: بنگاه های اقتصادی بزرگ مقیاس و محرک زا باید بیشتر مورد توجه و آسیب شناسی قرار بگیرند؛ قعطا با حل مشکلات آنها ظرفیت اشتغالزایی خوبی در کوتاه مدت ایجاد می کنند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.