خروج ۵۷۰ هزار نفر از مرزهای زمینی ایران طی ده روز

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان در تازه‌ترین آمار ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور اعلام کرد تا پایان روز نهم فروردین ماه سال جاری 566 هزار و 521 گردشگر از طریق مرزهای زمینی خارج شده‌اند و 437هزار و 990 گردشگر از طریق مرزهای کشورمان به ایران وارد شده‌اند.
خروج ۵۷۰ هزار نفر از مرزهای زمینی ایران طی ده روز

التزام – محمد محب‌خدایی، در این زمینه گفت: براساس آمارهای ثبت شده میزان بازدید گردشگران داخلی و خارجی از جاذبه‌های گردشگری کشورمان تا ابتدای روز ۱۰ فروردین ماه ۷۰ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۷۰۸ بازدید کننده از جاذبه‌های کشور داشته‌ایم که این میزان نسبت به سال گذشته در مدت مشابه رشد ۳۱ درصدی را تجربه کرده است.
محب‌خدایی در ادامه افزود: بطور کلی تا پایان مدت اعلام شده ۴۷ میلیون و ۶۲۸ هزار و ۶۴۹ نفر شب اقامت در سراسر کشورمان به ثبت رسیده و اگر بخواهیم این رقم را نسبت به فروردین ماه گذشته مقایسه کنیم می‌بینیم نفر اقامت در ایام نوروز ۹۷ چیزی معادل ۱۷ درصد رشد به خود دیده است.
رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر تاکید کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده قبل از آغاز تعطیلات نوروزی و افزایش تقاضای سفر در سراسر ایران اگرچه شاهد رشد قابل توجه تقاضای سفر بوده‌ایم در عین حال کمتر از سال قبل شکایات مختلف از سوی مسافران نوروزی هستیم به صورتی که براساس آمارهای ثبت شده تا این لحظه ۵۴ درصد کمتر شکایت در بخش‌های مختلف ثبت شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: براساس شکایات ثبت شده تاکنون مسئولان رسیدگی ستاد تسهیلات نوروزی ۴۰۶۷ حکم به صورت تذکر، تعلیق و تعطیلی و اخطار نیز به تاسیسات و دفاتر گردشگری ارایه شده که بازهم مقایسه آماری این موارد با سال قبل بیانگر این نکته است که امسال دقت عمل بیشتری از سوی مسئولان ستاد تسهیلات سفر نوروزی صورت گرفته و بازرسی‌های دقیق‌تری داشته‌ایم تاجایی شاهد افزایش ۲۳ درصدی احکام صادره بوده‌ایم.
محب‌خدایی درباره چگونگی سفر متقاضیان سفرهای نوروزی نیز اعلام کرد: آخرین آمار گردشگران نوروزی از تاریخ ۲۷ اسفند سال ۹۶ تا ۹ فروردین ۹۷ بیانگر آن است که ۵۲۷ هزار و ۹ سفر با استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی بین جاده‌های کشور انجام شد که تعداد ۵ میلیون و ۴۷۷هزار و ۱۱۴ مسافر نوروزی از این طریق در جاده‌های کشور جابه‌جا شده‌اند.
این درحالی است که معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی افزود: براساس آمار فرودگاه‌های کشور نیز ۱۸هزار و ۳۸۷ پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه‌های کشور انجام شده است که ۲میلیون و ۳۲۵هزار و ۷۷۱ گردشگر را در ناوگان حمل‌و‌نقل هوایی جابه‌جا کرده‌اند و از سوی دیگر در ناوگان حمل‌و‌نقل ریلی نیز یک‌میلیون و ۳۸۴هزار و ۹۷۴ گردشگر جابه‌جا شده‌اند و تعداد سفرهای ناوگان ریلی کشور به ۳۲۹۲ سفر رسیده است.
به گفته وی ناوگان دریایی طی نوروز ۹۷ رشد جابجایی قابل توجهی در جابجایی مسافران نوروزی داشته به صورتی که این ناوگان نیز ۲میلیون و ۷۳۶هزار و ۴۴۴ مسافر تا ۹ فرودین ۹۷ جابه‌جا شده‌اند که تعداد گردشگرانی که از این ناوگان برای سفرهای نوروزی استفاده کرده‌اند به ۲میلیون و ۳۴۲هزار و ۹۳۰ گردشگر رسید.
رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر افزود: وزارت آموزش و پرورش نیز در آماری که به ستاد هماهنگی خدمات سفر ارائه کرده است از اسکان موقت ۷۴۶هزار و ۳۷۵ خانوار در مدارس تجهیز شده برای اسکان نوروزی خبر داد که تعداد ۲میلیون و ۶۸۵هزار و ۵۳۳ گردشگر را شامل شده است. این درحالی است که وزارت آموزش و پرورش کشور همچنین توانست ۸۵هزار و ۵۳۵ خانوار عادی را شامل ۳۰۹هزار و ۳۴۴ گردشگر در مدارس اسکان بدهد.

عماد عزتی / جام جم

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.