۲۰ نفر در تصادفات شبانه روز گذشته جان باختند

رییس پلیس راهور ناجا عامل ۹۰ درصد از تصادفات ۲۴ ساعت گذشته را سرعت و سبقت غیر مجاز، خستگی و خواب آلودگی اعلام کرد و گفت: بیش از ۲۰ نفر در این تصادفات جان باختند.
۲۰ نفر در تصادفات شبانه روز گذشته جان باختند

التزام – سردار تقی مهری پیش از ظهر جمعه در حاشیه بازدید از قرارگاه نوروزی آزادراه تهران-ساوه طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: وضعیت ترافیکی در شهرهای زیارتی و سیاحتی دارای حجم بالایی است و این حجم را به صورت رفت و برگشت به خصوص در محورهای شمالی شاهد هستیم.

وی افزود: به دلیل این که موج دوم سفرها چند روزی است، آغاز شده و برخی از عزیزان نیز در حال بازگشت هستند در محورهای کرج به سمت چالوس، محور هراز و محور رشت قزوین دارای بار نیمه سنگین و در برخی مقاطع سنگین هستند.
رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی تعطیلات از مسافران خواست، با مدیریت زمان بازگشت از سفر، این بازگشت را به روزهای آتی موکول نکنند و افزود: ۶۰ درصد علل تصادفات جاده ای در ۲۴ ساعت گذشته سرعت و سبقت غیر مجاز بوده و حدود ۳۰ درصد نیز عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی بوده است.
وی گفت: مسافران کمبود زمان را با سرعت غیرمجاز جبران نکنند.
مهری با بیان این که پلیس در برخورد با تخلفات رانندگی بدون اغماض عمل خواهد کرد، افزود: نسبت به سال گذشته و فروردین ۹۷ کاهش تخلفات رانندگی و حوادث را داشتیم، اما بیش از ۲۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند.

منبع : رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.