عامل بمب گذاری بالی اندونزی به زندان منتقل شد

«ابوبکر بشیر» افراط گرایی که گفته می شود عامل تاثیر گذار بمب گذاری «بالی» در سال 2002 بوده، از بیمارستان به زندان منتقل شد تا گمانه زنی‌ها مبنی بر آزادی وی به دلیل بیماری، به پایان برسد.
عامل بمب گذاری بالی اندونزی به زندان منتقل شد

التزام – «ابوبکر بشیر» روحانی افراط گرای سالخورده اندونزیایی در سال ۲۰۱۱ به دلیل کمک به ساخت یک پایگاه شبه نظامی در «آچه» اندونزی، به ۱۵ سال حبس محکوم شده بود اما به تازگی و پس از آن که برای مداوا به بیرون از زندان منتقل شد، گمانه زنی‌هایی مبنی بر احتمال آزادی مشروط وی مطرح شد.

وی که مورد توجه افراط گرایان اندونزی است، رهبر معنوی گروه «جماعت اسلامی» وابسته به «القاعده» نیز محسوب می‌شود که حملات تروریستی سال ۲۰۰۲ آن‌ها در «بالی» اندونزی، باعث کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر شد.

خانواده این رهبر تندروی ۸۰ ساله درخواست کرده بودند تا به دلیل شرایط نامساعد جسمانی‌اش، حبس خود را در خانه سپری کند اما مقامات اندونزی با آن مخالفت کردند.

«ویرانتو» وزیر هماهنگ کننده امورسیاسی، حقوقی و امنیت اندونزی اعلام کرد که بازداشت خانگیابوبکر بشیر به دلیل قانونی نبودن آن، امکان پذیر نیست و وی به زندانی در «جاوای مرکزی» منتقل خواهد که دارای امکاناتی برای نگهداری از بیماران زندانی است.

«ویرانتو» در خصوص شرایط زندان جدید «ابوبکر بشیر» گفت: ما این اطمینان را می‌دهیم که محکوم اجازه اشاعه ایدئولوژی هایش را پیدا نخواهد کرد. او تقریبا با هیچکس ارتباط پیدا نخواهد کرد.

هواداران «ابوبکر بشیر» امیدوارند تا وی مورد عفو «جوکو ویدودو» رئیس جمهوری اندونزی قرار بگیرد؛ اقدامی که احتمالا با واکنش منفی آمریکا و استرالیا مواجه خواهد شد.

تعدادی از قربانیان بمب گذاری‌های «بالی» در سال ۲۰۰۲، شهروندان استرالیایی بودند و چندی پیش دفتر وزارت امور خارجه استرالیا با صدور بیانیه از اندونزی خواست تا اجازه فعالیت دوباره به «ابوبکر بشیر» را ندهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. 

منبع : رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.