رئیس مجلس قطر: خروج ما از تحریم بدون کمک ایران ممکن نبود

«شیخ احمد بن عبدالله بن زید آل محمود» رییس مجلس شورای قطر با انتقاد از تحریم های عربستان ، امارات ، بحرین و مصر علیه دوحه گفت است، اگر کمک ایران نبود، امکان خروج از تحریم را نداشتیم.
رئیس مجلس قطر: خروج ما از تحریم بدون کمک ایران ممکن نبود

التزام – بنابر گزارش منابع خبری قطر، آل محمود در یکصد و سی و هشتمین اتحادیه پارلمان های بین المللی که در ژنو سوئیس برگزار شد، خاطرنشان کرده، ایرانی ها همسایگان ما هستند آنها پس از تحریم قطر از سوی عربستان، امارات، بحرین و مصر به هواپیماها و کشتی های ما اجاره عبور دادند اگر آنها این کار را نمی کردند، هواپیماهای قطر نمی توانستند پرواز کنند.
وی گفته اگر چه قطر موفق شده است تحریم ها را بشکند، اما هنوز خانواده ها در این کشور و بقیه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در اثر محاصره آسیب زیادی متحمل شده اند.
رئیس مجلس قطر در ادامه با بیان اینکه کشورش در مقابل تحریم ها مقابله به مثل نکرده است، خاطرنشان کرده، اگر صادرات گاز را به امارات قطع می کردیم یک سوم دوبی و ابو ظبی در تاریکی فرو می رفتند. علاوه بر این ۵۰ هزار مصری در قطر کار می کنند و ما می توانستیم آنها را بیرون کنیم ولی این کار را نکرده ایم.
به گفته وی، آنچه که برای قطر پیش آمد غیر منطقی بود آنها می خواستند قیمومیت خود را بر ما اعمال کنند و حاکمیت کشور را نقض و از نظر اقتصادی این کشور را فلج کنند. حتی به ما اعلام کرده بودند باید از برگزاری جام جهانی فوتبال انصراف دهید تا تحریم ها رفع شود.
به گزارش ایرنا، عربستان ، بحرین ، امارات و مصر ۵ ژوئن ۲۰۱۷ (۱۵ خرداد ۹۶ ) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم تمامی روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی با قطر را بستند.
این کشورها ۱۳ شرط را برای از سرگیری روابط با قطر اعلام کردند اما دوحه بدون پذیرش این شروط، اعلام کرده است که تحریم کنندگان برای اثبات ادعاهای خود هیچ مدرک قابل قبولی در اختیار ندارند.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.