تأسیسات شرکت آرامکو مورد هدف موشک انصارالله قرار گرفت

انصارالله یمن اعلام کرده است که شب گذشته یکی از تأسیسات نفتی شرکت ملی نفت عربستان «آرامکو» را مورد هدف یک موشک بالستیک قرار داده است.
تأسیسات شرکت آرامکو مورد هدف موشک انصارالله قرار گرفت

التزام – انصار الله یمن اعلام کرده که یکی از تأسیسات وابسته به شرکت آرامکو عربستان را با یک موشک بالستیک مورد هدف قرار داده است.

بر اساس این خبر، یک منبع آگاه در انصار الله شب گذشته تأکید کرده است که این موشک از نوع «بدر ۱» بوده است و یکی از تأسیسات شرکت ملی نفت عربستان در جازان را هدف گرفته بوده است. از سوی دیگر شبکه خبری «الاخباریه» عربستان اعلام کرده بود که پدافند هوایی این کشور موفق شده یک موشک بالستیک را که به سوی جازان شلیک شده بود متوقف کند.

انصار الله یمن چند روز پیش هم ریاض و چند شهر دیگر عربستان را مورد هدف ۷ موشک بالستیکی قرار داده بود. ریاض که بیش از سه سال است که جنگی را علیه یمن به راه انداخته است ایران را به تسلیح انصار الله یمن متهم می کند.

در حالی که ایران بارها اعلام کرده که اتهامات ریاض بی پایه و اساس است، «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصار الله تأکید کرده است که موشک های انصار الله از انبار تسلیحاتی قدیمی این کشور است که از اروپای شرقی خریداری شده و در داخل یمن به روز شده اند.

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.