مفتی مسکو: شهدای ایران ثبات خاورمیانه را تقویت کردند

البیر کورگانف مفتی شهر مسکو پایتخت روسیه با اشاره به تلاش های گسترده ایران برای مقابله با تروریسم گفت: شهدای ایران در مبارزه با تروریسم باعث تقویت ثبات و امنیت خاورمیانه شدند.
مفتی مسکو: شهدای ایران ثبات خاورمیانه را تقویت کردند

التزام – گورکانف گفت: ایران در مبارزه با تروریسم برعکس برخی کشورهای منطقه و قدرت های بین المللی مصمم بوده و بازی نمی کند.

وی اظهار کرد: بهترین گواه برای مبارزه ایران با تروریسم وصداقت آن، حمایت این کشور از سوریه وعراق دوکشور قربانی تهاجم تروریست ها است که در چند سال گذشته انجام گرفت.ایران در این دو کشور با اعزام مستشاران با تجربه به ارتش های سوریه و عراق در مبارزه با تروریست ها کمک کرد.

روحانی مسلمان روسیه خاطرنشان کرد: اگر کمک های ایران نبود و اگر شهدای این کشور نبودند، تروریست ها بعد از سرنگونی حکومت سوریه ممکن بود بر عراق نیز غلبه کنند.

کورگانف افزود: این یک فاجعه نه فقط برای منطقه خاورمیانه بلکه برای امنیت سراسر جهان بود، اما خوشبختانه این سناریو ناکام ماند و نقشه های تروریست ها شکست خورد.

شخصیت اسلامی روس در ادامه خاطرنشان کرد: در طول تاریخ اسلام همواره کسانی بودند که با پذیرفتن شهادت به ارزش های بشری خدمت کرده و این افراد بالاتر از هر گونه معیار انسانی انتخاب خود را کرده اند.کسانی که با تروریست ها در کشورهای اسلامی مبارزه می کنند شهید هستند و این افراد نزد خدا ارج و قرب دارند.

وی افزود: تروریسم امروز دشمن اصلی امت اسلامی است و نه فقط به کشورهای اسلامی حمله و مسلمانان را به خاک و خون می کشد، بلکه به اعتبار و وجهه اسلام نیز ضربه می زند.

البیر کورگانف گفت: به این ترتیب تروریسم از دو راه به دین اسلام ضربه می زند و به عنوان ابزار ازسوی دشمنان مسلمانان استفاده می شود، به همین دلیل باید در مبارزه با آن هوشیار بود.

مفتی مسکو گفت: شهدا بهایی است که کشورهای اسلامی در مبارزه با تروریسم می پردازند و ایران چه در عرصه داخلی در مبارزه با تروریست های مورد حمایت برخی قدرت های منطقه ای و بین المللی و چه در کمک به کشورهای همسایه خود در خاورمیانه در این عرصه پیشگام است و شمار زیادی از فرزندان خود را اهدا کرده است.

به اذعان و تصریح کارشناسان برجسته و بی طرف منطقه، ایران در خاورمیانه با تروریست ها مبارزه ای جانانه و نفس گیر داشته و شهدای زیادی را در راه برقراری صلح تقدیم کرده است.

با تلاش های جمهوری اسلامی ایران و مبارزات مردم و دولت سوریه و عراق، اواخر سال گذشته میلادی، شکست و ناکامی گروهک تروریستی داعش در منطقه اعلام شد.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.