ایران بزرگترین الگوی گردشگری حلال دنیا/خوزستان سرآمد تاریخ وفرهنگ

رئیس ستاد خدمات سفر کشور در پایان عنوان کرد: خیلی خوشحالم که مهمان میزبانان همیشه تاریخی ـ فرهنگی خوزستان هستم و از همه مردم ایران دعوت می کنم که از استان خوزستان بازدید کنند تا تجربه ای نو را داشته باشند.
ایران بزرگترین الگوی گردشگری حلال دنیا/خوزستان سرآمد تاریخ وفرهنگ

التزام – محمد محب خدایی اظهار کرد: یکی از مسائل مهم در حوزه گردشگری بحث رویدادها است و خیلی از کشورها یا مقاصد گردشگری تلاش می کنند تا با تعریف رویدادها بیشترین جذب گردشگران را به سمت مقصد خود داشته باشند؛ خوشبختانه کشور ما دارای رویدادهای مختلفی است و باید ضمن استفاده صحیح در راستای جذب بیشتر گردشگر از آنها بیش از پیش بهره مند شویم.

وی افزود: در ایام دهه عاشورا و تاسوعا طی سال های گذشته شاهد گردشگران اروپایی زیادی به سمت آئینهای مذهبی جذب شدند.

رئیس ستاد خدمات سفر کشور با اشاره به اینکه محور گردشگری ایران حلال است و شاید بزرگترین الگوی دنیا در این زمینه هستیم، تصریح کرد: همزمان استعدادهای گردشگری روستایی ـ عشایری ایران جزو جاذبه های خیلی ارزشمند در دنیا هست و از طریق آن گردشگران بسیاری از کشورهای دنیا را جذب کردیم؛ بنابراین تداوم رویدادها در این حوزه ها به ما کمک می کند تا از این داشته ها در راستای ارزآوری و ایجاد اشتغال برای کشور بیشتر بهره مند شویم.

محب خدایی با اشاره به اینکه خوزستان از نظر تاریخی و فرهنگی سرآمد و از نظر طبیعت نیز شاخص های خاص خودش را دارد، ادامه داد: در جنوب کشور حوزه ای داریم که می توان برف را همزمان با گرما تجربه کرد و یکی از ظرفیت ها و شاخص های مهم گردشگری ایران چهار فصله بودن کشور است که در همین استان خوزستان می توان با یک فاصله زمانی کمتر بین شهرها آن را تجربه کرد.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از محصولات گردشگری را کنار هم می توان در خوزستان داشت، خبر داد: خوزستان در حوزه گردشگری دریایی شاخص های خاصی دارد، همزمان با آن گردشگری اقوام نیز جزو شاخص های این استان است.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.