نوروزگاه درشهر اولین ها/برگزاری بیش از ۱۴جشن نوروزی در مسجدسلیمان

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مسجدسلیمان با اشاره به داشته های نفتی شهرستان مسجدسلیمان گفت: ۷۶ اولین ها را در سطح مسجدسلیمان داریم که برای استان و کشور بی نظیر است؛ بنابراین قطعا مسافران نوروزی در این شهرستان سفری لذت بخش خواهند داشت.
نوروزگاه درشهر اولین ها/برگزاری بیش از ۱۴جشن نوروزی در مسجدسلیمان

التزام – مسعود سلطانی اظهار کرد: امروز جشنواره نوروزگاه از ساعت ۱۵ در شهر مسجدسلیمان شروع و تا عصر نیز ادامه دارد؛ در این جشنواره برنامه های فرهنگی و طنز بسیاری اجرا می شود.

وی در ادامه بیان کرد: شاهنامه خوانی به زبان بختیاری، برگزاری ساز محلی و همچنین چوب بازی محلی به صورت نمادین از جمله برنامه های این نوروزگاه است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مسجدسلیمان تصریح کرد: در سطح شهرستان مسجدسلیمان بین ۱۳ الی ۱۴ همایش نوروزی برگزار می شود که شاید هیچ شهرستانی به اندازه ما برای این جشنواره ها برنامه ریزی نداشته باشد.

سلطانی خبر داد: تقریبا روزی یک جشنواره و همایش نوروزی یا بعضا تا دو الی سه جشنواره به صورت همزمان در یک روز برگزار می کنیم.

وی ادامه داد: البته بسیاری از این جشنواره ها به صورت خودجوش از سوی مردم با همکاری تشکل های مردم نهاد برگزار و میراث فرهنگی فقط بُعد نظارتی کار را برعهده دارد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مسجدسلیمان بیان کرد: فقط جشن نوروزگاه امروز با همکاری شهرداری و میراث برگزار می شود ولی سایر جشنواره ها از سوی تشکل های مردمی برپا و هیچ هزینه ای هم برای دولت دربر ندارد.

سلطانی یادآور شد: از تمام هم استانی و هم میهنان دعوت می کنم تا به شهرستان مسجدسلیمان سفر کنند؛ با توجه به اینکه این شهرستان دارای آثار تاریخی، باستانی، جاذبه های فاخر گردشگری، فرهنگی، معنوی و همچنین صنایع دستی فاخر است، قطعا سفر جذابی برای آنها خواهد بود.

وی با اشاره به کامل بودن پکیج فرهنگی، معنوی، تاریخی، باستانی، گردشگری، صنایع دستی در شهرستان مسجدسلیمان عنوان کرد: هفت شهیدان که هفت امامزاده بودند که چند بار به حضور امام موسی کاظم (س) می رسند و همه اینها ظرفیت بالقوه ای هستند؛

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.