نمایشگاه هوایی راهیان نور در پایگاه چهارم شکاری دزفول گشایش یافت

اولین شهید و اولین آزاده هشت سال دفاع مقدس مربوط به نیروی هوایی و پایگاه چهارم شکاری دزفول است. نخستین پاسخ دندان شکن به دشمن متجاوز بعثی با پرواز ۲۲۰ فروند هواپیمای شکاری تنها چند ساعت پس از آغاز رسمی جنگ هشت ساله از سوی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران علیه مواضع دشمن صورت گرفت.
نمایشگاه هوایی راهیان نور در پایگاه چهارم شکاری دزفول گشایش یافت

التزام – هفدهمین نمایشگاه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز یکشنبه در آئینی با حضور جانشین فرمانده نیروی هوایی در پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول گشایش یافت.

انجام پروازهای نمایشی توسط هواپیماهای شکاری، نمایش هواپیماهای جنگنده و شکاری، انواع تجهیزات هوایی، نظامی و فرهنگی از جمله برنامه های این نمایشگاه است.

نمایشگاه هوایی راهیان نور پایگاه چهارم شکاری دزفول از جمله جاذبه های گردشگری جنگ در استان خوزستان است که همه ساله مورد استقبال گسترده کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی قرار می گیرد.

این نمایشگاه از روز دوشنبه ۲۸ اسفند ماه سال جاری تا ۱۱ فروردین ماه سال ۹۷ در دو نوبت صبح و عصر، میزبان کاروان های راهیان نور و گردشگران است.

در نوروز ۹۶ بیش از ۲۰۰ هزار نفر از نمایشگاه هوایی راهیان نور نیروی هوایی در دزفول دیدن کردند.

به گزارش مهر، پایگاه چهارم شکاری دزفول به عنوان پایگاه مقدم هوایی در طول هشت سال دفاع مقدس، همواره مقاومت های حماسی داشته و خلبانان دلیر این پایگاه نیز رشادت های غیرقابل توصیفی در دفاع از حریم هوایی و زمینی میهن اسلامی از خود نشان دادند.

 این پایگاه در هشت سال دفاع مقدس به عنوان پایگاه مقاومت شناخته شده و در همین بازه زمانی ۵۰ خلبان شهید نیز تقدیم انقلاب کرده است.

پایگاه چهارم شکاری دزفول با اجرای یک هزار و ۵۱۵ سورتی پرواز برون مرزی در دوران دفاع مقدس، نقش مهمی در بمباران مواضع دشمن بعثی و پشتیبانی از رزمندگان داشت.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.