تأکید مسئولان «گرنت» ایران و فرانسه بر ترجمه آثار ادبی دو کشور

همزمان با حضور ایران در نمایشگاه پاریس و در دیدار نماینده طرح حمایت از ترجمه کتاب‌های ایرانی با مدیر پروژه «گرنت» فرانسه بر همکاری مشترک دو کشور در زمینه ترجمه تأکید شد.
تأکید مسئولان «گرنت» ایران و فرانسه بر ترجمه آثار ادبی دو کشور

التزام – به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در دومین روز از نمایشگاه کتاب پاریس، در دیدار نماینده طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی با خانم «لارنس ریزون» مدیر پروژه گرنت کشور فرانسه موسوم به «بورو اینترناسیونال دو ادیسیون فرانسز»، بر حمایت و همکاری مشترک ایران و فرانسه در ترجمه آثار ادبی تأکید شد.

در این دیدار ضمن تشریح جزئیات و نحوه حمایت از ترجمه و انتشار آثار در ایران و فرانسه، طرفین بر همکاری در زمینهٔ ترجمه آثار فارسی به فرانسه و بالعکس در قالب طرح‌های حمایتی دو کشور تأکید کردند.

«لارنس ریزون» ضمن استقبال از گفتگوهای مطرح‌شده، طرح گرنت ایران را اقدامی مؤثر در جلب ناشران فرانسه به ترجمه و انتشار کتاب‌های فارسی دانست. وی با اشاره به اینکه این طرح می‌تواند زمینه همکاری ناشران، نویسندگان و مترجمان دو کشور را بیش‌ از پیش فراهم آورد، ابراز امیدواری کرد ناشران کشورش با شرکت در نمایشگاه کتاب تهران با کتاب‌های منتشره در ایران بیشتر آشنا شوند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.