کاهش دما در نیمه شمالی / افزایش بارش‌ها در شمال و شمال شرق

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از آغاز فعالیت سامانه بارشی و افت محسوس در نیمه شمالی کشور خبر داد و روند فعالیت سامانه بارشی را طی روز آینده پیش‌بینی کرد.
کاهش دما در نیمه شمالی / افزایش بارش‌ها در شمال و شمال شرق

التزام – احد وظیفه ضمن پیش‌بینی شرایط جوی کشور افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی، امروز (۱۹ اسفندماه) با ورود یک سامانه بارشی به شمال کشور در مناطقی از استان اردبیل، دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور رشد ابر و رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: امروز در برخی مناطق مرکزی کشور و زاگرس مرکزی رگبار پراکنده باران دور از انتظار نیست همچنین امروز با آغاز فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور افت محسوس دما در این منطقه قابل پیش‌بینی است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: فردا (۲۰ اسفند) در استان‌های ساحلی دریای خزر هوای ابری و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در شمال شرق، برخی مناطق شرق، زاگرس جنوبی و نواحی مرکزی کشور نیز رشد ابر، رگبار باران و گاهی بارش برف رخ خواهد داد.

به گفته وظیفه، فردا در برخی از مناطق جنوب شرق و جنوب کشور نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز دوشنبه (۲۱ اسفند) بارش در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت، گفت:‌ در این روز در برخی مناطق شرق، زاگرس مرکزی و جنوبی رشد ابر،‌ رگبار باران، گاهی همراه با رعد برق و وزش باد رخ خواهد داد.

وظیفه در پایان با اشاره به شرایط جوی تهران اظهارکرد: آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با وزش باد و با احتمال بارش باران پیش‌بینی می‌شود که بیشتری و کمترین دمای آن ۱۵ و ۹ درجه سانتیگراد خواهد بود، همچنین پایتخت در روز دوشنبه (۲۱ اسفند) نیمه ابری همراه با بارش پراکنده، گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۵ و ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.