دانش آموزان بیشترین قربانی چهارشنبه سوری

71 درصد مصدومان چهارشنبه سوری سال گذشته در سراسر کشور از میان دانش آموزان بودند.
دانش آموزان بیشترین قربانی چهارشنبه سوری

التزام – پیرحسین کولیوند روز شنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران با بیان اینکه ۷۱ درصد مصدومان چهارشنبه سوری سال گذشته در گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال قرار داشتند گفت : والدین و معلمان نقش زیادی در آگاه سازی دانش‌آموزان از عدم بروز مصدومیت در این گونه مراسم دارند.

وی در بخشی دیگری از آمار دهی صورت تفکیکی مصدومان چهارشنبه سوری سال گذشته ، افزود: ۹۱درصد مصدومان چهارشنبه سوری سال گذشته در خیابان ها و کوچه ها دچار حادثه شدند.
پیرحسین کولیوند در مورد تفکیک جنسیتی آسیب دیدگان چهارشنبه سوری نیز گفت: مردها ۴ برابر بانوان در چهارشنبه آخر سال دچار آسیب شدند.
کولیوند درخصوص اهمیت سازمان شدن اورژانس گفت: به همت وزیر بهداشت و نمایندگان مجلس حدود یک سال پیش اورژانس کشور تبدیل به یک سازمان شد و این مساله چابکی را به اورژانس کشور داد.
وی افزود : ماه گذشته اساسنامه سازمان به تأیید شورای نگهبان رسید و ابلاغ شد.
سرپرست اورژانس کشور با بیان روند اقدامات صورت گرفته از سوی اورژانس در زلزله کرمانشاه، مراسم اربعین حسینی و وقوع برف و کولاک در کشور گفت: در همه این موضوعات اورژانس کشور توانست با موفقیت، اقدامات لازم را جهت کمک به حادثه‌دیدگان انجام دهد و سازمان اورژانس از جمله دستگاه‌هایی بود که در این راستا شاکی نداشت.
سرپرست اورژانس کشور گفت: بالگردهای اورژانس هوایی در حال حاضر به ۳۴ فروند رسیده و به زودی طی تفاهم‌نامه با مسئولان فرودگاه پیام دو فروند بالگرد دیگر نیز تحویل نیروهای اورژانس داده می شود.
کولیوند ادامه داد: ۱۹ هزار مصدوم توسط اورژانس هوایی جابه‌جا شده که ۶۰ درصد آنها بلافاصله به اتاق عمل منتقل شده‌اند.
وی دربخش دیگری از سخنانش درباره ناوگان زمینی اورژانس نیز بیان داشت: توسعه ناوگان زمینی در دستور کار قرار دارد و نوسازی و افزایش آمبولانس‌ها از سیاست‌های سازمان اورژانس است.
سرپرست اورژانس کشور در مورد فعالیت موتور آمبولانس‌ها در پایتخت، گفت: بکار گیری از این وسیله زمان رسیدن به بالین مصدوم و حادثه‌دیده را کاهش داده و هزینه مصرف سوخت را به شدت کم کرده است و ما می‌توانیم در مأموریت‌ها بیشتر پاسخگو باشیم.
وی از ارائه ۵۰۰ تا ۶۰۰ موتور آمبولانس به سایر شهرها خبر داد و گفت: این موتور آمبولانس‌ها خریداری شده و به زودی در اختیار اورژانس قرار می‌گیرد.
سرپرست اورژانس کشور درباره تجهیزات پزشکی و مدرن در آمبولانس‌ها گفت: به صورت پایلوت برخی از آمبولانس‌ها مجهز به تجهیزات جدید امدادرسانی شده که مسئله در کمک بهتر به حادثه‌دیدگان بسیار موثر است.
وی افزود: همچنین با هماهنگی سازمان انتقال خون بالگردها و اتوبوس آمبولانس‌ها مجهز به گروه‌های خونی O منفی شده تا خدمات سریع‌تری به بیماران و مصدومان حادثه دیده انجام گیرد. همچنین ارائه خدمات ویژه توسط اورژانس برای بیماران دچار سکته مغزی و قلبی با کدهای ویژه در اورژانس مورد توجه قرار گرفته است.
کولیوند گفت: ناشنوایان نیز با استفاده از سامانه‌ای خاص دسترسی به سیستم اورژانس پیدا کرده اند تا در زمان وقوع حوادث بتوان به آنها کمک کرد.

منبع : رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.