استخراج اطلاعات جعبه سیاه هواپیما تهران-یاسوج به کمک فرانسه

استخراج تمام اطلاعات جعبه سیاه هواپیما تهران-یاسوج نیازمند بررسی های فنی و تخصصی توسط بخش های مختلف متخصصان صنعت هوانوردی است و فرانسه به عنوان کشور سازنده نیز در این زمینه کمک می کند.
استخراج اطلاعات جعبه سیاه هواپیما تهران-یاسوج به کمک فرانسه

التزام – علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اطلاعات جعبه سیاه در داخل نیز قابل دسترسی است اما ممکن است به کمک فرانسوی ها نیز احتیاج داشته باشیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: هرچند که اطلاعات جعبه سیاه در داخل قابل خواندن است، اما کمک فرانسوی ها بستگی به عمق اطلاعاتی است که ما به آن نیازمند داریم تا علت بروز این سانحه هوایی مشخص شود.
وی با اشاره به سفر کارشناسان فرانسوی به ایران بیان کرد: این هیات فرانسوی که کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه نیز در آن حضور داشتند، کمک های فنی خوبی به کارشناسان ایرانی دادند تا متخصصان ایرانی بتوانند در این زمینه اظهار نظر دقیقی را ارائه دهند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه کارشناسان فرانسوی اعلام کرده اند که آماده هرگونه همکاری در این زمینه هستند، یادآور شد: در مدتی که کارشناسان فرانسوی در ایران بودند با ارائه کمک های فنی به کارشناسان ایرانی کمک کردند که به چه شکلی فرآیند استخراج اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای ای تی آر را دنبال کنند.
پس از این که جعبه سیاه هواپیمای شرکت آسمان شنبه گذشته (۱۲ اسفند) در ارتفاعات ۴ هزار متری دنا پیدا شد، جعبه سیاه این هواپیما روز گذشته از طریق مقامات قضایی منطقه تحویل نماینده سازمان هواپیمایی کشوری شد تا به تهران منتقل شود.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمای آسمان با ۶۶ مسافر و شش خدمه پروازی ساعت ۸ صبح ۲۹ بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک کرد اما در ۱۴ مایلی فرودگاه یاسوج به علت برخورد با ارتفاعات کوه دنا سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان خود را از دست دادند.

منبع : رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.