آماده سازی بیش از هزار کلاس درس برای اسکان نوروزی در آبادان

قاسمی زاده :خدمات قابل ارائه در هر کلاس درس به درجه بندی مدارس بستگی دارد. در این مدارس امکاناتی همچون؛ کولر، تلویزیون، فرش، یخچال، پکیج ورودی ارائه می شود.
آماده سازی بیش از هزار کلاس درس برای اسکان نوروزی در آبادان

التزام – اعظم قاسمی زاده عنوان کرد: در سال جاری یک هزار و ۸۰ کلاس درس در قالب ۱۰۸ مدرسه، به منظور اسکان و پذیرایی از مسافران نورزی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از تعداد کل مدارس پیش بینی شده برای ایام نوروز سال جاری، ۱۹ مدرسه درجه یک، ۷۰ مدرسه درجه دو و مابقی نیز درجه سه هستند، البته برنامه ریزی هایی به منظور ارتقا کلیه مدارس به سطح درجه یک نیز در حال انجام گرفتن است.

وی با اشاره به اختصاص ۱۰ مدرسه غیر دولتی و روستایی در مناطق دارای جاذبه گردشگری به همین منظور اظهار کرد: این روستاها در لیست اسکان آموزش و پروش قرار ندارند، اما آماده سازی شدند، تا در صورت مواجهه با ازدحام مسافر در ایام نوروز مورد استفاده قرار بگیرند.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان با اشاره به اینکه ۹ مدرسه به طور خاص برای اسکان و پذیرایی از کاروان های راهیان نور در نظر گرفته شده، گفت: ثبت نام دستگاه ها برای بهره مندی از فضای مدارس در بحث کاروان های راهیان نور، در مرحله نخست به اتمام رسیده؛ البته آمار موجود در این زمینه مدام در حال تغییر است.

قاسمی زاده با بیان اینکه کلیه فعالیت های مرتبط با اسکان نوروزی ساماندهی شده، افزود: در این زمان در مرحله بررسی امکانات از پیش اعلام شده به کمیته هماهنگی ستاد نوروزی، کنترل موجوی ها، شستشوی فرش ها و پتو ها هستیم؛ ضمن آنکه خرید برخی تجهیزات و لوازم همچون؛ مایع دستشویی، موکت و غیره نیز از طریق تعاونی اداره کل آموزش و پرورش و منطقه آزاد اروند در حال انجام است.

وی اظهار کرد: خدمات قابل ارائه در هر کلاس درس به درجه بندی مدارس بستگی دارد. در این مدارس امکاناتی همچون؛ کولر، تلویزیون، فرش، یخچال، پکیج ورودی ارائه می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان تصریح کرد: یک آشپزخانه مرکزی نیز برای طبخ غذا در هر مدرسه به طور جداگانه پیش بینی شده و خدماتی همچون پخت نان تازه و عرضه آش داغ در وعده صبحانه نیز در بیشتر مدارس انجام می شود.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.