۴۰۰ ایده در حوزه گردشگری به همایش ملی یزد میراث جهانی رسید

دبیر نخستین همایش ملی یزد، میراث جهانی از ارسال ۴۰۰ ایده و ۱۵۳ مقاله در حوزه گردشگری به دبیرخانه این همایش خبر داد.
۴۰۰ ایده در حوزه گردشگری به همایش ملی یزد میراث جهانی رسید

التزام – حمیدرضا نصیری‌زاده صبح امروز در مراسم افتتاحیه نخستین همایش ملی یزد، میراث جهانی اظهار داشت: به دنبال رویداد فرخنده ثبت جهانی بافت تاریخی، دانشگاه آزاد یزد اقدام به برگزاری نخستین همایش ملی یزد، میراث جهانی، فرصت‌ها و ایده‌های توسعه با رویکرد گردشگری کرد.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب صاحب‌نظران، کارشناسان و متولیان و علاقمندان به بحث گردشگری از این همایش، عنوان کرد: ۴۰۰ ایده و ۱۵۰ مقاله به دبیرخانه این همایش رسید.

نصیری‌زاده بیان کرد: ۲۵ ایده و ۲۰ مقاله به صورت شفاهی و ۳۰ ایده و ۶۰ مقاله به صورت پوستر طی دو روز برگزاری همایش، ارائه می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد یزد خاطرنشان کرد: امروز فرصتی فراهم شده که جامعه دانشگاهی کشور تحقیقات و یافته‌های علمی خود را در معرض نقد و نظر مخاطبان قرار دهد و امیدواریم بتوانیم از این همایش، بهره‌برداری های مناسبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه گردشگری ابعاد متعددی دارد،‌ تصریح کرد: در این همایش اقتصاد در گردشگری، گردشگری و فرهنگ، نساجی و هنر در گردشگری، گردشگری و سلامت، طبیعت گردی و اکوتورسیم و دیگر ابعاد مرتبط با این مقوله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نصیری‌زاده اظهار امیدواری کرد: با توجه به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد، استفاده خردمندانه‌ای از ظرفیت ایجاد شده در شهر یزد شود و تلاش جامعه دانشگاهی نیز این است که ایده‌های برتر در حوزه گردشگری را گردآوری کرده و آن را در اختیار برنامه‌ریزان قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه صدها ایده به دبیرخانه همایش رسیده است، اظهار داشت: این ایده‌ها می‌تواند پس از بررسی توسط سازمان‌ها، مورد استفاده قرار گیرد و اهداف تعیین شده در چشم انداز گردشگری استان را محقق کند.

نخستین همایش ملی یزد، میراث جهانی، امروز و فردا با همکاری دانشگاه آزاد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد برگزار می‌شود.

گفتنی‌ است؛ بافت تاریخی یزد در تیرماه سال جاری در یونسکو ثبت جهانی شد.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.