عملیات یافتن اجساد حادثه هواپیما ی مرگ کاملا متوقف شد!

حوادث رکنا: معاون عملیات سازمان امدادو نجات هلال احمر گفت: اجازه نمی دهیم ریسک و فشاری باعث شود خطری امدادگران را در حادثه جستجوی اجساد هواپیما تهدید کند.
عملیات یافتن اجساد حادثه هواپیما ی مرگ کاملا متوقف شد!

التزام – شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر اظهار داشت: پس از وقوع سانحه سقوط هواپیما در ارتفاعات دنا،جلسات متعددی را در تهران و یاسوج با حضور افراد شاخص عملیات کوهستان از ارتش، هلال احمر و فدراسیون کوهنوردی برگزار کردیم تا استاندارد عملیات مشخص شود. همچنین افراد هیمالیا نورد در تیم ها و جلسات بکارگیری شدند. 

وی ادامه داد: گزارشات مختلفی را به مدیریت بحران استانداری ارسال و اعمال کردیم که عملیات جستجو در این شرایط می تواند برای تیم های امدادی خطرناک باشد.
به گفته معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر تلاش از روز اول بر کاهش ریسک و خطر برای تیم های حاضر در منطقه بود.
فتحی با اعلام اینکه اجازه نمی دهیم ریسک و اصرار باعث ایجاد خطر برای امدادگران شود، تاکید کرد: اگر بهمن در دهلیزی که لاشه وجود دارد رخ بدهد، لاشه هواپیما، اجساد و امدادگران را با خود به داخل دره برده و دیگر نمی توانیم به آنها دسترسی داشته باشیم.
وی در پایان گفت: عملیات متوقف است و هیچ زمانی برای انجام دوباره آن درنظر نگرفته ایم. نمی توانیم بدون در نظر گرفتن خطرات برای نیروهای امدادی ارتش، هلال احمر و کوهنوردان دست به عملیات بزنیم.

منبع : رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.