۶۳ طرح پژوهشی در دانشگاه کشاورزی رامین خوزستان رونمایی شد

غنیان : مسائلی مانند مدیریت آب، محیط زیست، معیشت پایدار و امنیت غذایی از جمله موضوعات مهم در این پژوهش ها محسوب می شوند.
۶۳ طرح پژوهشی در دانشگاه کشاورزی رامین خوزستان رونمایی شد

التزام – منصور غنیان، مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان ظهر امروز در حاشیه مراسم رونمایی از  ۶۳ طرح پژوهشی در این دانشگاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح های رونمایی شده امروز بخشی از پروژه های کاربردی این دانشگاه با محوریت بررسی و مرتع سازی مشکلات بخش کشاورزی و زیست محیطی استان محسوب می شوند. بررسی مشکلات در این طرح ها از سال ۶۹ تا کنون مد نظر قرار گرفته است.

وی افزود: اعتبار لازم در برخی از این طرح ها از سوی دانشگاه تامین شده است در همین راستا در سال جاری ۵۰۰ میلیون تومان از سوی دانشگاه به طرح های پژوهشی اختصاص یافته است.

مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان خبر داد: برای ۴۳ عنوان از این طرح ها، پژوهشگران دانشگاه رامین با همکاری سازمان های دیگر مانند مرکز تحقیقات کشاورزی منابع طبیعی به صورت مشترک تحقیق می کنند.

غنیان ادامه داد: مسائلی مانند مدیریت آب، محیط زیست، معیشت پایدار و امنیت غذایی از جمله موضوعات مهم در این پژوهش ها محسوب می شوند.

وی عنوان کرد: بخش دوم شامل طرح هایی است که دانشگاه رامین برای حل مشکلات خود مثلا در زمینه انرژی های پاک در دانشگاه و رفتن به سمت دانشگاه سبز، یا ارزیابی درونی گروه های آموزشی دانشگاه سفارش داده است.

مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان گفت: دسته سوم طرح های پژوهشی، شامل سفارش سازمان های ملی هم مانند؛ ستاد خشکسالی، معاونت علمی و فناوری، استانداری خوزستان، سازمان مدیریت و برنامه بودجه و سازمان آب و برق استان می شوند.

غنیان در پایان گفت: این طرح های نسبتا بزرگ عمدتا متمرکز بر مسائلی مانند ریزگردها، مدیریت منابع آب در حوزه بهره برداران و معیشت روستایی و عشایری هستند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.