چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه ۱۴ و ۱۵ اسفند در مسکو

چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در روزهای 14 و 15 اسفند ماه در مسکو برگزار خواهد شد.
چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه ۱۴ و ۱۵ اسفند در مسکو

التزام – چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفند ماه در مسکو برگزار خواهد شد.

در این نشست مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی و آلکساندر نواک وزیر انرژی روسیه و رئیس روسی کمیسیون مشترک اقتصادی طرحها و پروژه های جاری و آتی اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری در بخش های مختلف انرژی، حمل و نقل، راه، بازرگانی و گمرکی، بهداشتی و کشاورزی را در قالب چندین گروه کاری و نشست کارشناسی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهند داد.

روابط ایران و روسیه طی سالهای اخیر از روند رو به رشدی در زمینه های تجاری، اقتصادی، سیاسی و علمی و آموزشی  برخوردار بوده است.

در حال حاضر با تلاشها و پیگیری های صورت گرفته، بسترهای حقوقی و قانونی همکاریهای دو کشور در زمینه های مورد علاقه با امضای توافقات و تفاهم نامه های مختلف هموار شده و ارتباطات خوبی از سوی بخشهای خصوصی و دولتی طرفین در حال شکل گیری است. طی چند سال گذشته حضور روسیه در طرحهای سرمایه گذاری در ایران افزایش داشته و بانکهای روسیه نیز حمایت های مالی خود از این طرحها و پروژه ها را با امضای توافقنامه های مختلف تامین مالی اعلام کرده اند.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.